1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Спостерігали у різних районах: вражаюча небесна подія над Закарпаттям (ФОТОФАКТ)

2527
Суспільство Закарпаття

Неймовірне видовище мали нагоду спостерігати над Закарпаттям.

Спостерігали у різних районах: вражаюча небесна подія над Закарпаттям (ФОТОФАКТ)

Про цю подію повідомляли зазделегідь. Вона відбувається раз у 15 років. Ідеться про блакитний супермісяць, який можна бачити неозброєним оком. Опісля цього астрономічного явища у небі з'являється помаранчевий "осетровий місяць". Його можна було побачити у різних куточках планети й зокрема в Україні. 

Спостерігали вражаюче диво над Закарпаттям у різних районах області. У мережі Фейсбук виставляли різноманітні світлини та фото.

Відзначмо, рік тому закарпатці мали нагоду спостерігати в блакиті не менш вражаючу астрономічну подію. Світлинами супермісяця охоче ділились в мережі Фейсбук.

Помаранчевий супермісяць вдалося днями відзняти і журналісту видання "Голос Карпат" (нижче на фото):

Блакитний "осетровий місяць" над Україною 

Ввечері у понеділок, 19 серпня, над Україною зійшов Осетровий Місяць, також відомий як Блакитний.

Як повідомляє NASA, таку назву Місяць отримав від індіанських племен північного сходу Сполучених Штатів, оскільки в цю пору року їм було легше ловити велику осетрову рибу. За даними timeanddate, наступний сезонний Блакитний Місяць відбудеться в травні 2026 року.

Місяць буде повним протягом трьох днів, загалом таке явище зустрічається раз на два-три роки. Термін "супермісяць" був запропонований астрологом Річардом Нолле в 1979 році для позначення молодика або повного Місяця, який відбувається, коли Місяць знаходиться в межах 90% свого найближчого наближення до Землі. 

Нагадаємо, напередодні ми писали про потік Персеїди - рідкісне астрономічне явище. Спостерігали його укотре і жителі Закарпаття. Усіх бажаючих запрошували подивитись на унікальне небесне явище на Мукачівщині, в село Дерцен.

Блакитний Місяць

Існує два різних визначення Блакитного Місяця: сезонний та місячний. 19 серпня в небі можна побачити саме сезонний Блакитний Місяць. Наступного разу його можна буде спостерігати вже 31 травня 2026 року.

Науковці зазначають, що в цей час Місяць виглядає приблизно на 30% яскравішим і на 14% більшим, ніж зазвичай.

В англійській мові існує навіть вираз "once in a blue moon", який використовують, коли хочуть сказати, що певна річ трапляється дуже рідко.

Читайте також: Здатні вбивати масивних амфібій: що упіймали у відомій закарпатській водоймі? (ФОТО)

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на «Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber