1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Здатні вбивати масивних амфібій: що упіймали у відомій закарпатській водоймі? (ФОТО)

3713
Суспільство Закарпаття

Хижак водиться у прісних та солоних водоймах.

Здатні вбивати масивних амфібій: що упіймали у відомій закарпатській водоймі? (ФОТО)

Напередодні в мережі Фейсбук виставили фото із цінним трофеєм із річки Тиса. Водойма відома бурхливим норовом у період потужних злив, а також її зазнають як одну з небезпечних річок регіону. За останній період у смертоносній річці втопилось чимало "горе-сміливців", що намагались перетнути її у незаконний спосіб.

Читайте також: Тиса й Латориця покажуть силу стихії: на Закарпатті інформують про нову небезпеку

Однак, не залежно від моторошних історій, що витають навколо водойми, у її водах можна купатись у літню пору й ловити рибу. Знахідки у Тисі вражають, розповідають місцеві рибалки. Утім, усе залежить від фарту і вмінь упіймати і дійсно солідний трофей.

Цього разу уполювати хижу рибу місцевої річки вдалося військовому. Такий улов одразу оцінили в мережі Фейсбук.

Трофеєм рибалки виявилась щука. Була зловлена на живця у мілководній воді.

Полює на жаб й різного роду рибу.

Може з'їсти амфібію солідних розмірів

Щука звичайна (Esox lucius) — вид хижих риб роду щук (Esox). Ці риби — типові мешканці солонуватих і прісноводних водоймищ північної півкулі (тобто мають голарктичне поширення).

Зовнішній вигляд та будова тіла Щука звичайна може досягати в довжину більш ніж 1,5 метра, ваги — 35 кг (за деякими свідченнями навіть більше), самиці завжди більші за самців.

Найбільша щука, виловлена в Україні, важила близько 18 кілограмів. Піймали її неводом у Люб'язівському (малому) озері восени 1967 року рибалки місцевого колгоспу імені Леніна Любешівського району Волинської області.

Довжина рибини перевищувала зріст рибалок. Так як гігантську щуку спіймали напередодні дня працівників сільського господарства, то наступного дня її демонстрували у Любешові на районній виставці колгоспів.

Читайте також: «Фартовий рибалка»: на Перечинщині переповідають легенду про «мерехтув» і нечисту силу (ФОТО)

Спосіб життя

У водоймі щука тримається в заростях водяної рослинності. Як правило, вона там стоїть нерухомо і зачаївшись, раптово кидаючись на здобич. Впіймана здобич проковтується тільки в напрямку з голови — якщо щука вхопила її поперек тіла, то, перед тим як проковтнути, вона швидко розвертає здобич головою в горлянку.

При нападі щука орієнтується за допомогою зору та бічної лінії, органи якої розвинуті не тільки на середній лінії тіла, а й на голові (переважно на передній частині нижньої щелепи).

Об'єкти живлення дорослих щук досить різноманітні. Звичайно вона поїдає численнішу рибу: в озерах та водосховищах України це плітка, окунь, йорж, лящ, плоскирка; в річках в живленні щуки зростає частка типово річкових риб — таких як піскар, палія, мересниця, бички та ін.

Навесні щука з охотою поїдає жаб.

Нагадаємо: Поки риба у магазинах під знаком питання: яких амфібій ловлять у місцевих водоймах на Закарпатті?

Відомі випадки, коли великі щуки хапали та затягували під воду мишей, пацюків, куликів і навіть вивірок, що перепливали річки. Найбільші щуки можуть напасти навіть на качку, особливо в період линяння, коли ці птахи не підіймаються з води у повітря.

Загалом, щуки здатні нападати і вбивати доволі крупних риб, довжина та вага яких досягає 50%, а подеколи і 65% від довжини та ваги хижака. У живленні щук середнього розміру, приблизно півметра, переважають численні та малоцінні, або смітні риби, тому щука є необхідною складовою раціонального рибного господарства на озерах; за її відсутності в озерах різко зростає чисельність дрібного йоржа та окунів.

Нагадаємо: Цілий статок за один лише похід: закарпатцям фартить на найрідкіснішу здобич в лісах


Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber