1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Спалах смертельного вірусу:  ВООЗ оголосила глобальну надзвичайну ситуацію

305

Від вірусу найбільше страждають діти до 15 років.

Спалах смертельного вірусу:  ВООЗ оголосила глобальну надзвичайну ситуацію

сесвітня організація охорони здоров’я оголосила глобальну надзвичайну ситуацію у сфері охорони здоров’я через спалах віспи мавп (mpox) в Африці.

Як пише CNN, незалежні експерти провели віртуальну зустріч у середу, щоб проконсультувати Генерального директора ВООЗ Тедроса Адханома Гебрейєсуса щодо серйозності спалаху. Після цієї консультації він оголосив про надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров'я, що має міжнародне значення – найвищий рівень тривоги згідно з міжнародним законодавством у сфері охорони здоров'я.

«Виявлення і швидке поширення нового штаму віспи на сході Конго, його виявлення в сусідніх країнах, які раніше не повідомляли про віспу, і потенціал подальшого поширення в Африці і за її межами викликає велике занепокоєння», - заявив Гебрейєсус.

Що таке віспа мавп і чому медики заявили про глобальну загрозу

Всесвітня організація охорони здоров’я вважає спалах віспи в деяких частинах Африки надзвичайною ситуацією, яка має глобальне значення, пише CNN.

Ця заразна хвороба, відома як віспа мавп, убила щонайменше 450 людей під час спалаху в Демократичній Республіці Конго.

В яких країнах є віспа мавп

Віспу мавп спричинює вірус mpox, який відноситься до тієї ж групи вірусів, що і сама віспа.

Спочатку вірус передавався від тварин до людей, але тепер він також передається між людьми.

Він найбільш поширений у віддалених селах у тропічних лісах Африки, в таких країнах, як Демократична Республіка Конго (ДР Конго).

У цих регіонах щорічно реєструють тисячі випадків і сотні смертей від хвороби, причому найбільше страждають діти до 15 років.

Існує два основних типи mpox - Clade 1 і Clade 2.

Попередня надзвичайна ситуація у сфері здоров’я через віспу мавп, оголошена у 2022 році, спричинив відносно легкий тип - Clade 2.

Тоді вірус поширився майже на 100 країн, у яких зазвичай не зустрічається, у тому числі в деяких державах Європи та Азії. Але медикам вдалося приборкати спалах за допомогою вакцинації вразливих груп.

Однак цього разу поширюється більш смертоносний Clade 1, який вбив близько 10% тих, хто захворів під час попередніх спалахів.

Приблизно у вересні минулого року у вірусі відбулися зміни. Мутації призвели до відгалуження - що отримало назву Clade 1b - і відтоді воно швидко поширюється.

Один вчений назвав цей новий варіант "найнебезпечнішим".

Африканські центри з контролю та профілактики захворювань повідомляють, що з початку 2024 року до кінця липня зареєстровано понад 14 500 випадків інфікування віспою мавп і понад 450 смертей від неї.

Це на 160% більше заражень і на 19% більше смертей у порівнянні з тим же періодом 2023 року.

Хоча 96% випадків віспи припадає на ДР Конго, хвороба поширилася й у багатьох сусідніх країнах, як-от Бурунді, Кенія, Руанда та Уганда, де вона зазвичай не є ендемічною.

У ДР Конго недостатній доступ до вакцин і засобів лікування проти віспи, тому представники охорони здоров’я стурбовані.

Експерти кажуть, що новий штам може поширюватися легше, спричиняючи серйозні захворювання та більше смертей серед дітей і дорослих.

За даними українського міністерства охорони здоровʼя, випадки віспи мавп в Україні були зафіксовані.

"Мавпяча віспа – були декілька випадків на території України. В Україні була вакцина від цієї хвороби для груп ризику – для медиків і для чоловіків, які мають секс з чоловіками", - сказав заступник міністра Ігор Кузін.

Після реєстрації раніше виявлених точкових випадків мавпячої віспи у Києві і в деяких інших містах, в Україні більше не спостерігали зростання захворюваності. Ризик поширення цієї хвороби для України оцінений як дуже низький.

Читайте також: Вдарити по Закарпаттю ядерною зброєю: російський фізик висунув божевільну пропозицію (ВІДЕО) 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на«Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber