1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Єдина отруйна на Закарпатті: чоловік впіймав вдома гадюку (ВІДЕО)

364
Суспільство Новини Мукачева

Неочікувана гостя повзала у траві біля будинку закарпатця.

Єдина отруйна на Закарпатті: чоловік впіймав вдома гадюку (ВІДЕО)

Отруйну змію було зловлено на Мукачівщині в селі Верхні Ворота. Невелику гадюку звичайну,  Михайло Гріга зловив біля власного будинку.

Варто зазначити, що це єдина отруйна змія, яку можна зустріти в Закарпатській області.

"Зі слів пана Михайла, змію він спіймав та випустив в безпечне для тварини та людей місце за межами населеного пункту", - пише "Анонс Закарпаття".

Довідково:

Гадю́ка звича́йна, рідко ґа́лиця (Vipera berus) — отруйна змія родини гадюкових. Це єдиний отруйний вид, який мешкає у Карпатах. Найчастіше зустрічається на луках, галявинах, болотах, на берегах річок, озер і струмків. Однак густота заселення гадюк дуже нерівномірна.

У сприятливих місцях гадюки створюють великі скупчення — їх густота може сягати 90 особин на 1 га, але частіше не перевищує 3-8 на 1 га. Після зимівлі з'являються на поверхні землі зазвичай в квітні — травні.

Влітку сховищем для гадюк являються  нори різноманітних тварин, пустоти в гнилих пеньках і поміж камінням, кущі, копиці сіна. Люблять вигріватися на сонці, можуть це робити на пішохідних стежках, пеньках, каменях...

Гадюка яйцеживородяча. Вагітність триває близько 3 місяців. Самиця народжує від 5 до 12 дитинчат, довжиною 160 — 180 мм. У високогірних районах розвиток зародків затримується і молоді особини народжуються тільки весною наступного року. До першої линьки молоді гадюки перебувають біля гнізда, а потім розповзаються.
Отрута звичайної гадюки за механізмом токсичної дії є отруйною переважно геморагічної (викликає крововилив), кровозгортаючої та місцевої некротичної дії. Чим ближче місце укусу до голови, тим він небезпечніший.

Навесні отрута гадюки більш токсична, ніж влітку. Укус гадюки викликає наростаючий біль. За крововиливом розповсюджується затікання. При попаданні отрути в кров загальна реакція може розвиватися одразу або через деякий час — півгодини, годину.

Найчастіше це відбувається через 15-20 хвилин. З'являється в'ялість, головний біль, нудота, інколи блювання, пришвидшений пульс. Якщо вчасно не надати першу медичну допомогу це  може призвести до летальних наслідків.

Читайте також: Найдовша змія Європи: одного із найбільших і найрідкісніших плазунів помітили на Закарпатті (ФОТО)

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на«Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber