Ринки області наразі вражають продукцією та заодно - вбивають цінами.
У регіоні в активному розпалі продаж сезонних ягід - малини, чорниці, смородини тощо. Люди несуть лісовий крам із сіл Турянщини, Березнянщини, Виноградівського району тощо.
Цьогоріч сезон ягід розпочався набагато раніше аніж торік. Перший врожай "богині Карпат" (гірської яфини) з'явився у продажі на місцевих базарах у травні. Уже тоді у багатьох населених пунктах люди збирали рятівну чорну ягоду, аби потім продати охочим клієнтам. Варто відзначити, яфина - одна з основних ягід, на якій виживає багато місцевих родин. Заготовляють чорницю у великих масштабах цілими сім'ями.
Окрім ягід - ще одним з вагомих сезонних товарів на місцевих базарах є "лісове м'ясо". Так не рідко називають закарпатці білі гриби, підосичники та лисички. Цей сезон видався щедрим на грибний урожай у місцевих лісах, відзначають краяни. Грибарити почали з кінця лютого, адже погода цьому сприяла. Тоді закарпатці шукали перші весняні гриби - саркосцифу - "гриб ельфа", "зозулині черевички" та "бабині вуха". Перші смаколики радо несли на базари у свіжому й сушеному вигляді.
Хітом сезону були білі гриби на зелених базарах області. Ними також торгували і на стихійних ринках. Білі гриби в регіоні почали продавати уже у квітні і перші смаколики збирали в лісах Берегівщини й Ірашвщини. А вже пізніше карпатським "білим золотом" торгували мешканці Хустщини, Міжгірщини, Перечинщини. Також було багато грибів із сіл Березнянщини.
Уже у травні цьогоріч базари були практично завалені різного роду грибами. Водночас, попит на перше "лісове м'ясо" був не надто високим.
Варто відзначити, цього року перші білі гриби на ринку можна було придбати від 250 гривень за кілограм - врази дорожче аніж торік. Водночас, такими були ціни на Корятовича в Ужгороді. Минулоріч білі гриби продавали від 60-70 гривень за кілограм.
Тож нинішні ціни на біле "карпатське золото" шокували майже усіх покупців. Люди проходили повз ятки з грибами і тільки брались за голови й перепитували, чому так дорого. Продавці ж відзначали, що збирати гриби важко й потрібно ходити далеко до лісу. До того ж, треба й добре намучитись, поки зібрати корзину смаколиків, перечистити й принести вже свіженькі дари на базар. Також врахували й вартість дороги, яку долають щоразу до ринку, добираючись громадським транспортом з інших районів області.
Нагадаємо: Чумне захоронення в одній із громад Закарпаття: наймістичніша історія для сучасників
Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на «Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!
Читайте також:
- Стане першим на Закарпатті: розпочато будівництво заводу лікарських препаратів (ВІДЕО)
- "Другий хліб" - золото в Україні: як рятували врожай закарпатці від рекордної засухи?
- Свавілля ТЦК на Закарпатті: кількість порушень прав громадян зашкалює, - депутат (ФОТО)
- Метушня на одному із блокпостів Закарпаття: люди застрягли у транспортних засобах
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Кривава війна забрала життя закарпатця: небесне ві...
Герої не вмирають!
15.08.2024 13:20 2683 0 Суспільство
Здоровий глуз їм дарований з народження: астролог...
Вони урівноважені та мають найбільший по...
15.08.2024 13:55 1820 0 Суспільство
Сира земля стане домом для полеглого закарпатця: в...
Завтра, 16 серпня 2024 р., відбудеться ц...
15.08.2024 14:24 2720 0 Суспільство
Пригоди, нові виклики та враження є частиною їхньо...
Астрологи кажуть про те, що є кілька зна...
15.08.2024 14:36 652 0 Суспільство
Українсько-Угорська школа в Будапешті запрошує на ...
Продовжується набір учнів на 2024-2025 н...
15.08.2024 14:52 897 0 Суспільство
Блекаут в одній з громад Закарпаття: закарпатці за...
Повідомлення про відключення світла торк...
15.08.2024 15:54 2008 0 Суспільство