1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Зустріч буде не з приємних, а обережність не завадить: закарпатців застерігають від небезпеки (ФОТО)

464
Суспільство Закарпаття

Цей отруйний павук поширений у помірному та субтропічному поясах

Зустріч буде не з приємних, а обережність не завадить: закарпатців застерігають від небезпеки (ФОТО)

Аргіопа тигрова (Брюнніха) – це один з найбільш яскраво забарвлених павуків Європи, який має смугасте жовто-чорно-біле черевце. Цей отруйний павук поширений у помірному та субтропічному поясах. Видову латинську назву йому надано на честь данського зоолога і мінералога Мортена Брюнніха.

Отрута аргіопи тигрової небезпечна для людини, при наявності алергії може навіть закінчитися летальним випадком. Укус павука дуже болючий, а місце навколо ранки швидко починає розпухати, супроводжуючись сильним почервонінням та онімінням значної ділянки шкіри. У людини може піднятися температура до 40-41 градусів. Біль проходить через 2-4 години, а почервоніння повністю спадає через 3-4 дні.

Яскравою ознакою цього павука є наявність кількох яскраво-жовтих смуг на черевці. Головогруди широкі й пласкі, світло-бурі, із затемненою передньою ділянкою і широкими темними смугами вздовж боків. Зверху головогруди вкриті густими білими волосками, від чого вони здаються сріблястими.

Черевце павука довге, трохи загострене ззаду. Верхній бік черевця жовтуватий, частково вкритий білими волосками, що утворюють сріблясті перепаски, а також з чорними нерівними смужками. За смугастим забарвленням нагадує ос, звідки пішли й інші його назви – «павук-оса», «павук-зебра» тощо. Ноги довгі, світло-бурі, з чорними кільцями чи плямами.
Дорослі самиці мають розмір від 1 до 22 см
Самці дрібніші, менш яскраві, до 5-8 мм  у довжину і значно тендітніші. Маса тіла дорослих самиць коливається від 200 до 400 мг. Самиці аргіопи схильні до канібалізму самців.

Аргіопа тигрова обирає для побудови ловильної сітки сонячні відкриті місця, де є висока трав'яниста рослинність: луки,  лісові галявини,
зарості очерету.
Павук сидить у заплетеному тонкими нитками центрі павутиння, переднім краєм тіла донизу.

Передні та задні ноги попарно зближені з кожного боку, тому павук виглядає як хрест чи літера «Х». У випадку небезпеки стрибає на землю.
Харчування комахи: коники, саранові, бджоли, мухи, комарі.
Павук помічає комаху, що потрапила в сітку, підбігає до неї, випускає широку стрічку павутиння та рухами задніх ніг швидко обертає жертву, замтуючи її в кокон. Після цього кусає її та вводить отруту, яка є одночасно травним соком.

Розвиток комахи триває у теплий період року з травня до вересня, у південній частині ареалу – з квітня до грудня. У серпні самиця аргіопи робить декілька глечикоподібних жовтуватих коконів, куди відкладає кілька сотень яєць. Кокони ззовні вкриті щільним павутинням, що нагадує пергамент, а всередині павутина більш розпушена і забезпечує збереження яєць взимку. Розміри кокона – 2 см у довжину, 1,5-2 см у діаметрі, ширина «горлянки» близько 1 см.

Навесні з яєць виходять маленькі павучки, кожен з яких приблизно через тиждень починає будувати власну ловильну павутину. У період цього тижня вони розселяються, іноді здіймаючись у повітря на павутинках.

Статевозрілі самці шукають самиць за запахом їхніх феромонів. Після спарювання самиця часто з'їдає самця, хоча деяким вдається втекти і запліднити ще одну самицю.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber