1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Окупанти в паніці: Чорноморські підводні човни Росії стикаються з кризою

50

За даними Defense Express, Росія втратила контроль над більшістю своїх підводних човнів у Чорному морі, що суттєво ускладнює їхній ремонт та подальшу експлуатацію.

Окупанти в паніці: Чорноморські підводні човни Росії стикаються з кризою

Окупанти нині навряд чи зможуть проводити ремонтні роботи на своїх субмаринах у регіоні. Без можливості ремонту ці підводні човни або не зможуть вийти в море, або ж зазнають серйозних аварій під водою, як повідомляє Gazeta.ua

Основний ремонтний центр для російських підводних човнів у Чорному морі – Севастопольський морський завод. Для того щоб провести повноцінний ремонт, підводні човни повинні бути доставлені до окупованого Севастополя. Однак через блокаду Босфору Туреччиною, відправка човнів на планові ремонти на Кронштадтський морський завод на Балтиці стала неможливою. Варіант з проходженням через Азовське море та Дон також є надзвичайно складним і ризикованим.

Єдиним можливим варіантом залишається судноремонтний завод у Новоросійську, але він ніколи не спеціалізувався на ремонті підводних човнів. У цьому контексті, втрата чотирьох підводних човнів є питанням часу, відзначають експерти.

"Це не означає, що всі підводні човни Росії зупиняться вже завтра. Більше того, відсутність регулярного ремонту може не призвести до жодних суттєвих змін у діяльності російського Чорноморського флоту", – зазначають аналітики.

В даний момент у Чорному морі Росія тримає ще три підводних човни проекту "Варшав'янка" – Б-265 "Краснодар", Б-268 "Великий Новгород" та Б-271 "Колпино", а також підводний човен проекту "Палтус" Б-871 "Алроса". Оскільки ці підводні човни активно експлуатуються, їхній ремонт і технічне обслуговування є надзвичайно важливими навіть в умовах перебування у напівзануреному стані в бухті Новоросійська.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber