1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Чи готові українці поступитися територіями заради миру: несподівані відповіді

131

Результати дослідження Національного Демократичного Інституту та Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного з 8 по 25 травня 2024 року, показали настрої українців щодо територіальних поступок, членства в ЄС та НАТО в обмін на мир.

Чи готові українці поступитися територіями заради миру: несподівані відповіді

Як повідомляє Хвиля.

Попри те, що війна Росії проти України триває вже понад два роки і завдає значного тягаря мешканцям країни, українці демонструють стійку позицію щодо територіальних поступок. 60% респондентів назвали неприйнятною умову утримання лише тієї території, яка зараз перебуває під контролем України, ще 17% не схиляються до цього. Проте 19% висловили готовність розглянути такий варіант.

Більше половини українців категорично відмовляються відмовитися від вступу до Європейського Союзу в обмін на мир, а майже чверть вважають це скоріше неприйнятним. Лише близько 20% готові погодитися на такий компроміс.

Щодо членства в НАТО, майже 50% респондентів виступають категорично проти його відмови, 22% швидше проти, а 23% готові розглянути цей варіант заради миру.

Більшість опитаних (60%) підтримують повернення до кордонів, що існували до повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році, тобто без Криму та частин Донецької та Луганської областей. Проте 35% респондентів вважають таку умову неприйнятною.

Найбільш прийнятним варіантом для українців залишається повернення до кордонів 2014 року, що підтримують близько 85% опитаних.

Можливість переговорів із Росією заради досягнення миру підтримують понад половину (57%) респондентів. У травні 2022 року цю ідею підтримували 59% українців, але до серпня того ж року ця цифра знизилася до 44%. На момент останнього опитування 38% респондентів категорично проти переговорів із Росією, що відповідає рівню травня 2023 року.

Пік неприйняття переговорів припав на січень 2023 року, коли 66% опитаних висловилися проти цього, що збіглося з обговореннями можливого успішного контрнаступу українських військ.

Раніше повідомлялося, що Росія змінила тактику, щоб зірвати можливий контрнаступ ЗСУ.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber