1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Чорне золото", мішок "падалки" й тридцять гривень: що рятує закарпатські родини в цей час?

2590
Суспільство Закарпаття

У регіоні виживають на дикоростучих й плодах із власних садів.

"Чорне золото", мішок "падалки" й тридцять гривень: що рятує закарпатські родини в цей час?

Не секрет, що багато місцевих родин роками підзаробляють на сезонній торгівля ягодами й грибами. Цьогоріч гриби, суниця, яфина й малина щедро вродили у регіоні. Торгувати лісовим крамом закарпатці почали вже у травні. Літр ягоди - яфини правили від сотні гривень. Пізніше ціна опустилась, однак згодом укотре злетіла до сотні гривень

Читайте також: "Залізна ягода", що ставить на ноги: що за незвичний смаколик продають на закарпатських базарах?

Що стосується лісової суниці, то її цьогоріч продавали від 260 гривень за літр. Минулого року на базарі у Хусті літр ягоди взагалі продавали від 400 гривень. А літр яфини стартував із ціни 130 гривень.

Читайте також: Біблійна ягода: закарпатці збирають унікальні плоди у лісах

"Золото з лісу" і тридцять гривень в кишені

Найбільше дикоростучих цього сезону на Закарпатських базарах було з Перечинщини, Березнянщини, Хустщини. Люди зауважували, що яфину й ожину збирати важко. За одним "треба дертись" у гори, за іншим - у "хащу". І так щоразу, кожного року, щойно в лісах починають бриніти рятівні ягоди, на яких можна заробити "копійку" виживають на грибах та ягодах.

На жаль, у наш час, такі заробітки не назвеш бізнесом, радше потребою вижити, відзначають збирачі ягід. Виживають на ягодах люди роками. Несуть на базари не лише свіжі плоди, а й консервацію.

Читайте також: "Гривня надії": на Закарпатті відкрили сезон рятівних яблук

Наразі у регіоні стартував сезон яблук. Від людей починають активно приймати "падалку" - падані яблука. Стартував цей процес на Перечинщині та Свалявщині. У населених пунктах починають працювати приймальні пункти з прийому садовини.

Яблука, зібрані від населення, відправляють на переробку.

Варто відзначити, кілограм яблук з минулого року майже не зріс у пунктах прийому. Здають падалку за одну гривню.  Мішок яблук, приблизно, за тридцять гривень. За день до пунктів прийому люди привозять до десяти й більше мішків. Заробляють від 150-300 гривень за один раз.

Читайте також: Знайдене в горах "чудо": на Закарпатті цей гриб - один з рідкісних (ФОТО) 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на «Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber