На Закарпатті прогнозують новий паводок уже незабаром.
У регіоні готуються до зими й нових проблем. Однак, біда може спіткати місцевих жителів, не лише зі стартом нового опалювального сезону, відключення світла та поверненням погодинних блекаутів. Стихійне лихо може зруйнувати надії людей найближчим часом.
Ідеться про готовність регіону до надзвичайних погодних умов й протидію новим паводкам. Адже ситуація із берегоукріпленнями в області надзвичайно критична. Більше 30 дамб не працюють. На відновлення берегоукріплень потрібні чималі кошти, а їх не має. В державі ситуацію із відсутністю коштів списують на війну. У громадах починають самотужки вирішувати нагальну проблему. Та чи виходить?
Зруйнована дамба у Тячівському районі: оголосили надзвичайну ситуацію
Через сильну зливу, що пройшла 18 січня 2023-го на річках Закарпаття піднялися рівні води, що призвело в свою чергу до паводка.
В результаті проходження паводка в селі Терново, що на Тячівщині, відбулась надзвичайна ситуація, на річці Тересва відбувся звал водяного потоку річки на лівобережну дамбу, яка була пошкоджена багаторічними паводками що призвело до часткової її руйнації.
У січні цього року область не оминула потужна стихія. 18 січня у гірських річках у Закарпатській області на кілька десятків сантиметрів піднявся рівень води. Жителі регіону почали потерпати від потоків, які заливають будинки, городи та автошляхи.
Зранку 18 січня на сторінці ГУ ДСНС у Закарпатській області повідомили, що у регіоні очікують значного підвищення рівня води через танення снігу в горах та опади. Середній рівень зростання рівня — на 30-90 см. Але на річці Боржава вода підніметься на 140 см і вище, заявили працівники відомства.
Уже у лютому цьогоріч область накрило удруге потужним паводком
10-го лютого у Закарпатській області через підняття рівнів води в річках пошкоджені дамба та пішохідний міст.
Про це повідомило у Фейсбуці Головне управління ДСНС.
“Через підняття рівнів води пошкоджено лівосторонній вал дамби, через що у с. В. Ком'яти підтопило 15 присадибних ділянок площею 6 га”, - йшлося у повідомленні.
Рятувальники та водолази аварійно-рятувального загону спецпризначення розпочали оперативні роботи у селі Кам’яниця Ужгородського району, де паводковою хвилею та деревиною, яку нанесло течією, пошкоджений пішохідний підвісний міст через річку Уж.
Станом на 11:00 12 лютого залишалися підтопленими 13 дворогосподарств та 350 га сільгоспугідь. З восьми дворів вода зійшла самопливом, а де була потрібна допомога рятувальників, вони відкачували воду.
Читайте також: Люди плавають у власних дворах й підвалах: на Закарпатті "бушують" великі водойми
За даними надзвичайників, 12 лютого проїзд автодорогою місцевого значення між селами В. Ком’яти-Шаланки Берегівського району досі перекрито. Також через перелив паводкових вод ускладнено рух автотранспорту між селами Тисаагтелек – Малі Геєвці Ужгородського району.
Мільйонні збитки від нещадної сили стихії
Внаслідок паводка, що відбувся у лютому на Закарпатті, в різних районах області пошкоджені газопроводи, зруйновані дамби і ділянки доріг місцевого значення. На ліквідацію заподіяних стихією збитків необхідно 50 млн грн.
Як повідомив перший заступник голови Закарпатської ОДА Мирослав Білецький 14 лютого, після падіння рівня води, в області почали відновлювати ушкоджені ділянки.
Читайте також: З новим потопом: на Закарпатті вже плавають у власних подвір'ях (ФОТО)
«Для того, щоб провести аварійно-відновлювальні роботи, потрібно за попередніми підрахунками щонайменше 50 млн грн. Шукаємо можливості для їх фінансування з обласного бюджету, готуємо необхідні документи для заявки на отримання коштів з резервного фонду або інших джерел», – зауважив на той час Мирослав Білецький.
Читайте також: На Закарпатті через негоду підтоплено ромський табір: з'явились кадри нищівної стихії (ВІДЕО)
Внаслідок паводка поруйновано 12 доріг у різних районах Закарпаття: Міжгір’я – Лозянське, Майдан – Новоселиця, Ізки – Верхній Студений, с. Верхнє Водяне, Горінчово – Монастирець-Медвежий, Нижня Апша – Великий Боуц, с. Глибокий Потік, Жорнава – Стужиця, Колочава – Усть Чорна – Калини – Бедевля, с. Усть Чорна, Нересниця – Тарасівка, Ізки – Буковець, Великий Бичків – Водиця, а також Львів – Самбір – Ужгород.
Варто відзначити, у найближчий період область укотре може зіткнутись із наслідками стихії й підтоплень автошляхів, будинків й земельних ділянок буде не можливо уникнути і цього разу. Ще більша загроза наростає в зв'язку зі зруйнованими гідроспорудами, знищені паводком попереднього разу.
Істотних підтоплень закарпатцям, як прогнозують метеорологи, варто очікувати уже восени.
Читайте також: Пекельна спека й негода із градом: на Закарпатті вода знесла жінку
Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на«Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!
Читайте також:
- На Закарпатті вводили аварійні відключення й відмінили одну з черг
- На Закарпатті забили на сполох: дитину рятує уся громада. Що сталось?
- Закарпатцям слід готуватися до відключень світла 27 листопада: обленерго оприлюднило новий графік
- Хто з чоловіків зможе виїхати за кордон з 1 грудня: детальний перелік
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Українців чекає неприємний "сюрприз" із картковими...
З 1 жовтня 2024 року в Україні вступають...
29.09.2024 12:07 9825 0 Суспільство
Злетіли до неба: у магазинах Закарпаття людей шоку...
Один з вагомих продуктів дорожчає в регі...
29.09.2024 12:12 12885 0 Суспільство
Дмитро Кулеба привіз на Закарпаття кохану жінку: в...
Обраниця екс-міністра закордонних справ ...
29.09.2024 13:27 6042 0 Суспільство
Українців попередили про підвищення цін на мобільн...
У 2025 році очікується значне підвищення...
29.09.2024 14:08 9985 0 Суспільство
Масований обстріл Запоріжжя та ракетна загроза з Б...
У Запоріжжі пролунали вибухи, є інформац...
29.09.2024 14:20 1673 0 Суспільство
Щонайменше 100 людей загинули, десятки вважаються ...
За прогнозами нестримна негода триватиме...
29.09.2024 14:25 3338 0 Суспільство