В Україні почали діяти нові обмеження в зоні прикордонної смуги. Що слід знати жителям області?

Відомо, що від 7 грудня 2023 року Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови КМУ від 27 липня 1998 р. № 1147 «Про прикордонний режим». Відповідно до цих змін, забороняється вільний в’їзд, перебування, проживання, пересування осіб і провадження робіт у межах земельних ділянок шириною 30-50 метрів уздовж лінії державного кордону на суші, по берегу української частини прикордонних водойм, які надано в постійне користування ДПСУ.
Громадяни України, іноземці та особи без громадянства можуть в’їжджати, перебувати, проживати та виконувати роботи у прикордонній смузі лише з дозволу прикордонного загону, який безпосередньо виконує завдання у визначеній зоні відповідальності, за наявності документів, що посвідчують їх особу. Такий дозвіл видає орган охорони кордону ДПСУ.
Читайте також: Без документу закарпатці не підуть і до лісу: про що йдеться й чому діють жорсткі вимоги?
Відповідні дозволи жителям Закарпаття почали оформляти цьогоріч в березні. Станом на квітень цього року понад 1700 дозволів видали в Мукачівському прикордонному загоні, а в Чопському — понад 1200. Саме у цих прикордонних загонах жителі мають змогу отримати офіційні спецдокументи на законне право в'їзду, знаходження та проживання у межах прикордонної смуги. Документи для отримання дозволу можна надіслати на електронну адресу 94-го прикордонного загону chop_zagin@dpsu.gov.ua АБО залишити документи у сільській, селищній, міській раді або в старостинському окрузі, які передадуть для подальшого отримання дозволу в 94 прикордонний загін.
Читайте також: у місті Перечин розгортають прикордонний блокпост. Що пишуть у мережі Фейсбук?
Варто відзначити, що відповідний дозвіл слід буде мати не лише місцевим жителям, але й туристам, які в'їжджають у зону прикордонної смуги. Також без документу не можна буде знаходитись відпочивальникам на території водойм та лісів, що знаходяться в зоні прикордонної смуги. Жителям області, що проживають у населених пунктах у межах прикордонної смуги такі дозволи не потрібні для подальшого перебування та проживання у прикордонній смузі. Такий дозвіл жителям прикордоння буде потрібен, якщо вони покидатимуть зону прикордонної смуги, а потім знову вїжджатимуть на її територію. У цьому разі документ вимагатимуть, згідно із чинним законодавством.
Яка відповідальність передбачена за відсутність документу від ДПС на право знаходження в зоні прикордонної смуги? Який строк дії дозволу й кому він не потрібен?
У разі відсутності відповідного документа, в'їжджаючих у зону прикордонної смуги очікують чималі штрафи, повідомляють у ДПС.
За перебування в прикордонній смузі без відповідного дозволу передбачена адміністративна відповідальнісь, а саме: накладання штрафу на громадян від 50 до 100 ( 850,00 – 1700,00 грн. ) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, на посадових осіб від 100 до 150 ( 1700,00 – 2550,00 грн. ) неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Рішення про те, надати дозвіл чи відмовити, прикордонники ухвалюють впродовж десяти днів. Й не пізніше наступного дня мають повідомити своє рішення заявнику.
Нагадаємо, Прикордонний Перечин та сакуроманія: одне із міст Закарпаття "вбиває сюрпризами" у цей період (ФОТОФАКТ)
Дозволу на в'їзд та пропуск не потребують люди, які зокрема:
- в'їжджають у прикордонну смугу, щоб перетнути державний кордон в межах пунктів пропуску;
- водіям автомобілів, які користуються дорогами ДЕРЖАВНОГО значення (Н-13 Ужгород-Самбір-Львів, М-06 Київ-Чоп у т.ч. об’їзд м.Ужгород, М-25 Соломоново-Чоп-Велика Добронь-Косино-Яноші) і НЕ РОБЛЯТЬ ЗУПИНОК в прикордонній смузі, а також пасажирам потягів, якщо вони їдуть на ділянках прикордонної смуги без зупинок та виходу на залізничних станціях.
Дозвіл буде видаватись на рік. Але є інший термін дії дозволу для місцевих жителів прикордонної смуги. Для них цей дозвіл безстроковий, щоб вони мали можливість пересуватися всередині п’ятикілометрової зони й за межами населених пунктів. Це діє за умови, якщо люди там фактично проживають.
Читайте також: На Закарпатті гальмують із виданням дозволів у прикордонній смузі: чому скаженіють місцеві жителі?
Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на «Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!
Читайте також:
- Смерть у стінах ТЦК: чому помер 50-річний чоловік і що кажуть працівники військкомату?
- Закарпатці підірвали Мережу: гучна ситуація на одному з кордонів. Люди у "пастці" на певний період
- Пекельні муки у регіоні: на Закарпатті зіткнулись із аномальним явищем. Люди у розпачі
- Вибухи й ракети — у закарпатських лісах: що відомо про вибух в одній з громад регіону?

Путін націлився на сім регіонів України, ігноруючи...
Путін розширює апетити, прагнучи захопит...
25.05.2025 04:50 66235 0 Влада

ТЦК візьмуться й за них: мобілізація буде жорсткою...
В Україні загальну мобілізацію продовжил...
31.05.2025 13:29 117915 0 Суспільство

Найнадійніші вживані люксові авто: топ-10 моделей,...
Преміальні автомобілі обіцяють комфорт і...
10.06.2025 01:45 54171 0 Аналітика

Гігант повзе до людей: на Закарпатті зняли найбіль...
На Закарпатті — нашестя змій. Гади повзу...
14.06.2025 21:14 183099 0 Суспільство

Боєздатним приготуватися: Україна переходить до НО...
Україна переходить до повністю цифрового...
19.06.2025 13:37 282476 0 Суспільство

Ядерна загроза й ракети на Закарпаттям: які райони...
Під час війни в Україні загроза ракетних...
19.06.2025 14:57 67209 0 Суспільство