1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Тарифи на світло, газ та воду: відомо які нововведення чекають на українців уже з 1 серпня

225

Володимир Зеленський дав чітку відповідь людям.

Тарифи на світло, газ та воду: відомо які нововведення чекають на українців уже з 1 серпня

У серпні 2024 року українці сплачуватимуть за комунальні послуги за чинними тарифами. Ціни на електроенергію, газ та воду залишатимуться незмінними.

Новини.LIVE розповідає, як зміняться тарифи з 1 серпня на електроенергію, воду та газ в Україні.

Які будуть ціни на електроенергію у серпні

В серпні вартість електроенергії для споживачів залишиться на рівні 4,32 грн за кВт-год, що було встановлено з 1 червня і продовжить діяти протягом літа. Але власники двозонних лічильників зможуть заощаджувати, оскільки з 23:00 до 07:00 електроенергія коштуватиме лише 2,16 грн за кВт-год.

Тарифи на газ і воду з 1 серпня

Тариф на газ для побутових споживачів становить 7,96 грн за кубометр, відповідно до рішення "Нафтогазу України", який обслуговує більшість населення. Цей "фіксований" тариф залишиться без змін до квітня 2025 року завдяки діючому урядовому мораторію на підвищення цін. Інші постачальники пропонують газ за цінами від 7,7 до 9,9 грн за кубометр.

Тарифи на воду у серпні залишаються стабільними, незважаючи на неодноразові спроби НКРЕКП їх підвищити. Водоканали наголошують на необхідності коригування тарифів через зростання витрат на електроенергію та реагенти.

Що ще треба знати

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський дав відповідь на електронну петицію, в якій українці просили скасувати підвищення цін на електроенергію під час війни. Глава держави дав низку розпоряджень.

Про це свідчить інформація на сайті Офісу Президента.

Відповідь Президента на петицію щодо тарифів

Йдеться про петицію № 22/227444-еп "Заборонити підвищення цін на електроенергію в Умовах війни", яку розмістив громадянин Роман Парфьонов на порталі Офісу Президента.

У відповіді президент подякував "за активну громадянську позицію", наголосивши на важливості відповідного питання щодо цінового регулювання на ринку електричної енергії, особливо під час війни. Однак зауважив, що це питання має демонструвати баланс між мобілізацією ресурсів для енергозабезпечення та соцзахистом малозабезпечених українців.

Через соціальну значущість відповідного питання, звернувся до очільника уряду з пропозицією її розгляду та забезпечення дотримання конституційних прав та свобод населення.

Глава держави також виступив із пропозицією прискорення запровадження заходів для створення нової децентралізованої генерації електроенергії, покращення інформування громадян про стан справ у паливно-енергетичному комплексі та вжиття заходів для економії енергетичних ресурсів.

Ще Зеленський згадав про програму житлових субсидій з допомоги соціально вразливим категоріям населення у сплаті послуг ЖКГ після зростання ціни на електрику з червня цього року, ПФУ автоматично перерахує розмір цієї допомоги для громадян.

Петицію про скасування підвищення цін на електрику в умовах війни автор зареєстрував 3 червня 2024 року. За неї проголосували більш ніж 25 тисяч громадян.

За словами автора петиції, рівень зарплат в країні, особливо в областях, не відповідає вартості нових цін на електроенергію. Держава так і не ввела заборону на мораторій на зростання тарифів до кінця війни.

"Народ України стикається з величезними фінансовими труднощами, а особливо важко доводиться людям пенсійного віку. В таких умовах підвищення тарифів на електроенергію стає непосильним тягарем для більшості громадян", — наголосив громадянин у петиції.

Як відомо, уряд підвищив тарифи на електроенергію з 2,64 грн/кВт до 4,32 грн/кВт з 1 червня 2024 року. Необхідність підвищення цін пояснили у Міненерго потребою у додаткових коштах після російських атак енергетичні об'єкти.

Також, з 1 серпня 2024 року українці отримають житлові субсидії на неопалювальний сезон у підвищеному розмірі у зв'язку зі зростанням деяких тарифів. Для всіх отримувачів новий розмір перерахують автоматично.

Призначення та перерахунок житлових субсидій з 1 серпня

Як зазначається, якщо не змінилися дані про майновий стан чи склад домогосподарства допомогу нарахують без необхідності додаткового звернення в Пенсійний фонд. Йдеться про тих, хто вже є отримувачем житлової субсидії.

Фахівці Пенсійного фонду на основі інформації, що вже є, перерахують розмір житлової субсидії, на яку домогосподарство має право.

Деяким категоріям субсидію у серпні призначать виключно за зверненням із заявою та декларацією про доходи/витрати. Це потрібно зробити у випадку:

  • якщо заявник/член домогосподарства орендує приміщення, за яке сплачує комунальні послуги;
  • у складі домогосподарства є внутрішні переселенці;
  • число тих, хто фактично проживає, менше, ніж кількість зареєстрованих;
  • домогосподарство хоче отримати субсидію на купівлю скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Окрім того, треба звернутися громадянам, які мають право на виплату, однак в опалювальний сезон їм субсидія була призначена в розмірі 0,00 гривень.

Якщо людина подала заяву протягом травня-червня, то житлова субсидія призначена з початку неопалювального періоду, тобто з 1 травня. Якщо ж не встигла подати заяву, то нарахування субсидії почнеться з місяця звернення.

Як зміниться субсидія після підвищення тарифів

У серпні перерахують субсидії та пільги на житлово-комунальні послуги через підвищення тарифу на електроенергію до 4,32 грн за кВт-год. Вищу суму допомоги отримають домогосподарства, які мають на них право. Перерахунок Пенсійним фондом буде здійснено автоматично. Нікуди додатково звертатись не потрібно.

Як відомо, субсидію надають, якщо сім'я сплачує за комуналку більше, аніж становить визначений розмір обов’язкового платежу.

Як заявили в уряді, людина фактично заплатить стільки ж, скільки платила до підвищення тарифів, оскільки різницю має компенсувати держава.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber