1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Найстрашніше попереду: чим слід уже робити запаси жителям Закарпаття на найближчий період?

20780
Суспільство Закарпаття

В Україні готуються до важкої зими і проблем із відключенням світла.

Найстрашніше попереду: чим слід уже робити запаси жителям Закарпаття на найближчий період?

Відомо, що цьогоріч в областях були змушені вкотре задіювати графіки погодинних відключень світла. Не оминула важка ситуація із відключенням електроенергії і жителів Закарпаття. Черговий блекаут у регіоні розпочався від 14 травня.

Слід нагадати, що росіяни удруге здійснили масовану атаку по енергетиці України цьогоріч 22 березня. Відтак в регіонах почали вводити графіки аварійних й погодинних відключень світла.

На Закарпатті востаннє погодинні відключення спостерігались на початку повномасштабних військових дій у 2022 році. Торік регіон оминула така ж ситуація й обійшлось без блекаутів. Однак, до найгірших сценаріїв "Укренерго", таки, готувалось  ще влітку 2023-го. Мешканцям областей радили робити запаси найнеобхіднішим - продуктами, водою, павербанками, ліхтарями, електрогенераторами тощо запаси продуктами.

Нагадаємо, що генератори за останній період істотно змінились у вартості. Однак, недешеві "машини струму" продовжують рятувати в цей час багатьох українців, у тому числі й закарпатців. Найбільше в нагоді у цей період генератори для малого й середнього бізнесу. Наразі, у кожній другій торговій точці, також у пекарнях гудуть ці потужні гіганти струму.

Що стосується графіків погодинних відключень світла, то цього липня у Закарпатській області вони стали врази жорсткими. Годин відключень було збільшено до 12 за добу. Люди обурювались та просили справедливих лімітів з розподілу світла в районах.

До "Держенергонагляду" надходили скарги від невдоволених жителів із різних регіонів. Після перевірок обленерго в областях України ситуація із відключенням світла змінилась.

Більш "м'якими" стали наразі графіки й від "Закарпаттяобленерго".  Світла у регіоні стало врази більше й не вимикають у денні години. Відзначмо, напередодні у кількох областях у тому числі й на Закарпатті відмінили одну з черг відключень.

Поряд із цим в області й далі продовжують діяти графіки аварійних і планових відключень світла.

Чи будуть "сюрпризи" у найближчий період? Який сценарій з відключенням світла з початком опалювального сезону? Що радять закуповувати майже усім українцям й чому розраховувати "на власні сили"?

Узимку можливі тривалі відключення світла. До такого сценарію українцям радять готуватися, спираючись лише на власні сили. Фокус з'ясував, що, на думку представників ДТЕК, мають зробити громадяни, щоб "зима пройшла легше"

У ДТЕК порекомендували українцям розраховувати на себе і готуватися до зими. За словами Виконавчого директора ДТЕК Дмитра Сахарука, громадяни повинні подумати про те, що вони можуть зробити для себе, щоб легше пройти опалювальний сезон.

"Розраховуйте на себе. Я не жартую. Усе в наших руках і залежить від кожного з нас. Якщо кожен подумає, що він зможе зробити для того, щоб пройти наступну зиму, і зробить щось із цього, у нього точно зима пройде легше", — заявив він.

Читайте також: По десять годин без електроенергії: на Закарпатті вимикатимуть світло упродовж п'яти днів

Сухарук поділився власним досвідом підготовки до опалювального сезону. Він, за його словами, уже встановив собі батарею у квартирі на 18-му поверсі. А мешканці двох під'їздів його будинку збирають кошти на встановлення інвертора та генератора, які дадуть змогу "живити" воду, тепловий насос і ліфти.

Водночас виконавчий директор ДТЕК висловив сподівання, що решту роботи зроблять енергетики, які зараз працюють 24/7.

Він додав, що очікує від уряду і всіх учасників процесу кратне збільшення швидкості в підготовці енергетики країни до зими.

"Її потрібно помножити на 100", — зазначив Сухарук.

Читайте також: Більше не вимикатимуть: в яких регіонах скасують "блекаут" і як бути мешканцям Закарпаття?

За словами директора енергетичних програм центру Разумкова Володимира Омельченка, підготовка до зими залежить від багатьох обставин: де живе сім'я — у місті чи в селі, в якому будинку — приватному чи багатоповерховому, які в них фінансові можливості.

Нагадаємо, що закарпатцям радять подбати про забезпечення альтернативними джерелами електроенергії.

"Генератор з техніки безпеки в багатоквартирному будинку не поставиш, але є ОСББ, які можуть організувати людей, скинутися всім будинком і поставити потужний генератор на під'їзд. Але генератор теж не може працювати цілодобово, у нього обмежений ресурс, до того ж це дорого, не кожна сім'я може собі дозволити такі витрати. Можна поставити альтернативні генератори, щоб підкачувати насоси, створюючи додатковий тиск, оскільки без централізованої електроенергії може не вистачити потужності для подачі теплої води для обігріву будинку взимку. Особливо це стосується багатоповерхівок", — міркує експерт.

Нагадаємо, Нашестя змій на Закарпатті: небезпека чатує в будинках та на городах 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на «Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber