1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Найдовша змія Європи: одного із найбільших і найрідкісніших плазунів помітили на Закарпатті (ФОТО)

213232
Суспільство Новини Берегова

Плазун повз по дорозі не боячись людини.

Найдовша змія Європи: одного із найбільших і найрідкісніших плазунів помітили на Закарпатті (ФОТО)

Одного з найбільших плазунів можна зустріти на Берегівщині. Там власне і був зроблений знімок чималого полоза.

"Вирішуємо повторно оглянути місця в місті Берегове, де живуть полози лісові та мідянки. Позавчора прошуміла вечірня гроза і принесла за собою трохи прохолоди та дощової вологи. Тож сподіваємось, що хтось із рідкісних лускатих вийде зі свого укриття.
Розрахунок виправдався – уже незабаром на узбіччі дороги прошмигнув житель цієї місцевості – полоз лісовий, він же полоз ескулапів – одна із найбільших і найрідкісніших змій в Україні. Він був дуже люб’язним і дозволив провести фотосесію", - йдеться в дописі.

Довідково:

Полоз ескулапів чи лісовий – одна з найдовших змій на теренах Європи. Він може здатися величезним та страхітливим, але насправді це неотруйний та нешкідливий вид.

Ці плазуни ряду Лускаті, підряду Змії належать до родини Полозові (Colubridae). Остання об’єднує чимало сучасних видів змій, серед яких доволі відомі вужі та полози.

Ескулапів чи лісовий полоз належить до роду Полоз-заменіс (Zamenis), який об’єднує 5 видів неотруйних змій. Окрім нього, до цієї групи належать закавказький, перський, леопардовий та лінійчатий полози.

Раніше усіх цих плазунів класифікували як представників то роду Елаф (Elaphe), то роду Полозів (Coluber). Наразі вони відокремлені у рід Полоз-заменіс.

Наукова назва лісового полозу – Zamenis longissimus. Перша її складова походить з грецької мови та означає «злий» або «жорстокий». Друга частина цієї назви походить з латинської мови та означає «найдовший».

Українська назва цієї неотруйної змії пов’язана із давньогрецьким богом лікування Есклепієм. Ці плазуни часто ховалися у храмах, присвячених йому, і незабаром стали асоціюватися винятково з цим богом. Власне зображення саме ескулапового полоза, обвитого навколо палиці, є поширеним символом сучасної медицини та фармакології.

Як виглядає полоз?

Ескулапів полоз має довгий стрункий тулуб з гладкою лускою та доволі маленьку голову з закругленим кінчиком морди та з круглими темними зіницями. Загальна довжина становить 2,25 м, через що ця змія вважається однією з найдовших в Європі.

Де живе ескулапів полоз?

Ці змії населяють більшу частину Європи (переважно південні та центральні регіони) та деякі острови Егейського моря, а також північ Малої Азії та Кавказу. В Україні ескулапів полоз мешкає у південно-західних регіонах, Карпатах та Закарпатті.

Ці змії надають перевагу доволі вологому лісовому середовищу існування з великою кількістю каменів та рослинності, де можна сховатися. Саме тому вони ще відомі як лісові полози.

Що їсть полоз ескулапів?

Молоді лісові полози харчуються ящірками, комахами, дрібними гризунами. Дорослі особини частіше за все полюють на щурів, землерийок, кротів, птахів та пташині яйця.

Чи небезпечний укус лісового полоза?

Ескулапів полоз не дуже агресивний до людини. Ці змії вважають за краще втекти та сховатися у своїх щілинах, ніж контактувати з людиною. Якщо не намагатися загнати їх у кут або наблизитися до них, то вони не намагатимуться захищатися.

Попри величезний розмір, ескулапів полоз не є небезпечним. Він не виробляє отрути, а його укус недостатньо сильний, щоб серйозно пошкодити шкіру людини. Головне – у разі укусу цієї неотруйної змії неодмінно промити рану милом, щоб запобігти занесенню інфекції.

Читайте також: “Деякі мали довжину понад 180 сантиметрів”: що знайшли на Берегівщині? (ФОТО)

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на«Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber