1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Румунія та Молдова найбільше манять українців поки "обмежено придатні" вступають в бій: чоловіки наче показилися

121

Спроби нелегального перетину кордону України відбуваються щоденно на Закарпатті.

Румунія та Молдова найбільше манять українців поки "обмежено придатні" вступають в бій: чоловіки наче показилися

На кордоні з Молдовою та Румунією зафіксовано найбільше спроб незаконного перетину кордону військовозобовʼязаними українцями.

Про це повідомив речник ДПСУ Андрій Демченко під час брифінгу в Медіацентрі Україна.

Він наголосив, що на кордонах з державами ЄС також зафіксовані спроби нелегального виїзду громадян з України, але їх менше.

"Найбільш активні напрямки – кордон з Молдовою та Румунією. На інших ділянках, зокрема на кордоні з Угорщиною, Словаччиною, Польщею також присутні такі спроби, але в значно меншій кількості", - сказав Демченко.

За словами речника, спроби перетину кордону фіксуються майже щодня і вони не зменшуються. Він підкреслив, що громадяни намагаються у більшості випадків перетнути кордон на зелених ділянках - поза межами пунктів пропуску.

"Ми за останній час не бачимо різкого збільшення, але, на жаль, немає і зменшення кількості спроб незаконного перетину кордону. Дні можуть різнитися – в окремі дні більше порушників затримуємо, в інші дні – менше, але такі спроби відбуваються щоденно", - додав Демченко.

"Обмежено придатні" вступають в бій

В одному з київських ТЦК назвали посади в армії, які можуть отримати особи, що раніше мали статус "обмежено придатний". Зазначається, що ця робота не пов'язана з фізичним навантаженням, але дуже важлива.

Згідно з новим законом про мобілізацію в Україні більше не існує статусу "обмежено придатний" до військової служби. Особам, які мають його, треба знову пройти медкомісію, яка дасть один із двох можливих висновків: придатний чи непридатний. Однак в другому варіанті людину можуть визнати придатною для одного з чотирьох видів служби.

Як зазначив начальник Дарницького районного ТЦК та СП у місті Київ, українці, які раніше мали статус "обмежено придатний", можуть повноцінно працювати в деяких підрозділах. За словами Володимира Новосядлого, для людей з обмеженнями здоров'я є безліч вакансій в армії без фізичного навантаження.

"Хтось може відповідати на телефонні дзвінки, хтось - працювати оператором на тій же системі "Оберіг". Є також підрозділи зв'язку, які знаходяться на певній відстані від зони ведення бойових дій, але забезпечують зв'язок, без якого не обійтись. Є безпілотні літальні апарати, якими можна керувати на відстані, навіть із кабінету", - зазначив представник ТЦК.

Він додав, що якщо буде потреба в таких працівниках, то такі робочі місця можуть зайняти люди, які раніше мали статус "обмежено придатні".

Новосядлий також заявив, що наразі триває підготовка певних процесів щодо змін по терміновій службі. Він вважає, що українці зможуть обрати терміни проходження служби, умови та інші моменти. Як вважає начальник Дарницького ТЦК, це дасть змогу покращити якісний склад військовозобов'язаних та дасть їм можливість здобути базові навички за короткий термін.

"І звичайно, це зміцнить нашу армію, модернізує її та захистить наше майбутнє", - додав він.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber