1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Вони величезні, більше двох метрів: якого "монстра" зловили у кадр на Закарпатті і чим він лякає? (ФОТО)

3285
Суспільство Новини Перечина

В одному з районів області водяться рідкісні види рептилій.

Вони величезні, більше двох метрів: якого "монстра" зловили у кадр на Закарпатті і чим він лякає? (ФОТО)

Ідеться про одних із найбільших та неотруйних змій у Європі. В останній період закарпатці знімкують цих, майже "удавів", не рідко поряд з обійстями. Вони досягають чималих розмірів, однак ж абсолютно безпечні й не становлять загрози життю людини.

Цьогоріч закарпатці повідомляють про справжнє нашестя гадів у лісах й на подвір'ях. За словами краян, їх виявляють у шафах, під килимами в оселях тощо. А днями вуж заповз до будинку пані Марії на Перечинщині. Змію зловили на етажерці із книгами. Зі слів жінки, поряд з будинком є ліс й потічок. Не рідко змії повзуть на город та подвір'я. Однак побачити плазуна під своїм ліжком, ґаздиня не сподівалась:

- Я думала, що дістану інфаркт. Перестелюю ліжко, пораю і бачу як повзе щось прямо біля ноги, то був гад. Я запитала. На мій крик збіглися діти і чоловік, — розповідає Марія. - Налякав мене вуж. Його ми зловили на етажерці із книгами, встиг туди заповзти, — розповідає закарпатка. - Змію відпустили надвір, бо неотруйна, як виявилось — каже  Марія.

А от на Берегівщині не рідко на подвір'я заповзали й гадюки. Про один із таких екземплярів, знайдених місцевим жителям, ми писали у попередній публікації.

Не рідкістю у цьому районі також є і полози. Найбільше, за свідченням очевидців, їх можна побачити поряд із озером "Дийда". За однією з легенд, ще й по сьогодні на дні водойми живе "чорний шаркань", що лякає відпочивальників.

Царя змій Карпат вдалося впіймати на камеру і цього разу у Берегівському районі. Світлиною поділились у тематичні й спільноті 

Довідково:

Полоз ескулапів, полоз лісовий (Zamenis longissimus) — неотруйна змія з роду Полоз-заменіс родини Полозові (Colubridae). Інша назва «лісовий полоз».

Опис

Загальна довжина досягає 225 см. Тулуб стрункий. Кінчик морди закруглений. Навколо тулуба є 23 рядка лусок. Черевних щитків у самців — 195–236, у самок — 207–248. Ці щитки утворюють чітко виражене ребро на боках черева. Підхвостових щитків у самців — 60-85 пар, у самок — 60-100. Анальний щиток розділений. Лусочки передньої частини тулуба гладенькі, у задній частині тулуба вони мають слабко виражені реберця, особливо добре розвинені у самців.

Спина має оливково-буре, жовтувато-кремове, яскраво-коричневе або сіро-коричневе забарвлення. Деякі лусочки мають білі краї, що створює тонкий сітчастий малюнок. 

Читайте також: Туди втрапив гад: закарпатка впіймала змію в мишачу пастку

Черево — перламутрово-біле, або сіре, у самок часто яєчно-жовте з темними плямами, які іноді зливаються, тоді черево стає чорним. Голова зверху однокольорна без плям, з боків позаду рота розташовані нерізкі білуваті плями, які доходять до потилиці. Нерізко чорна смужка тягнеться також від заднього краю ока до кута рота. 

Нагадаємо, раніше ми писали, що одні із найбільших у світі змій атакують обійстя на Закарпатті.

Під оком розташована вузька вертикальна пляма. Черевна сторона з дрібними темними цятками, інколи зі світлими поздовжніми лініями по краях. Молоді полози забарвлені у сірий колір з 2 жовтими овальними потиличними плямами. На верхній поверхні тулуба молодих змій часто є округлі чорні плями, абсолютно не виражені у дорослих особин.

Під охороною, червонокнижний.

Читайте також: “Деякі мали довжину понад 180 сантиметрів”: що знайшли на Берегівщині? (ФОТО) 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на«Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!


Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber