1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Народ платить гіркою ціною: чи продають електроенергію у Закарпатській області?

15216
Суспільство Закарпаття

У регіоні йдуть дискусії щодо ймовірного продажу електроенергії. Чи це можливо?

Останнім часом мережа Фейсбук рясніє рядом критичних дописів щодо роботи Обленерго у цей період. Люди обурені жорсткими графіками відключень електроенергії та вимагають пояснень із цього приводу. 

Як відомо, від 22-го березня цьогоріч в Україні назріла украй важка ситуація в енергосистемі. Істотне пошкодження електростанцій рашистами вдруге за період повномасштабного вторгнення, призвело до відчутного дефіциту електроенергії. В Україні укотре були змушені повернутись до погодинних відключень світла.

Нагадаємо, уперше Україна погрузла в багатогодинних "блекаутах" на початку військових дій у 2022-му році. Тоді ж хвилею постійних відключень було охоплено абсолютно усі регіони держави. Не оминула жорстка ситуація із відключенням світла й регіони в тилу, у тому числі й Закарпаття. Без електроенергії залишались як населення, підприємства, так освітні й дошкільні заклади. У магазинах почався ажіотаж - люди скуповували у паніці ліхтарі, павербанки, свічки й генератори.

Наразі жителі області вкотре опинились у "темній петлі" через відключення світла. Погодинні відключення електроенергії тут розпочались від 14 травня. Від січня цього року тут теж застосовують графіки планового відключення світла. У травні також було задіяно аварійні відключення у деяких районах області https://goloskarpat.info/society/663c6bd0dcd36/

У липні закарпатців почали вимикати на більше годин за добу - шість годин вдень та шість годин ввечері. У деяких місцевих громадах спостерігались відключення світла на 15-17 годин.

Чи продають електроенергію за кордон?

Серед українців досі поширена думка, що держава продає електроенергію за кордон, тому й таке ситуація із забезпеченням електроенергії. Закарпатці також не один раз дискутують на цю тему у соцмережах та припускають, що світло в регіоні, таки, продають за кордон. Серед населення доводиться чути чимало таких реплік: "наживаються за рахунок простого народу", "на Закарпатті збудують електростанції", "добивають своїх на місці". Також у мережі Фейсбук люди пишуть й іронічні коментарі, щодо буцімто продажу електроенергії в регіоні та ситуації зі світлом загалом в Україні 

Чи продають електроенергію в Україні й чому люди просять перевірити обленерго на "справедливість" розподілу світла у регіонах?

Україна не експортує зараз електроенергію, тобто не продає її. У травні 2024 року експорт скоротився до нуля. Це констатували заступник міністра енергетики Микола Колісник і директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко. 

Також переконатися в тому, що електроенергія не продається, можна відвідавши спеціальний сайт, де щодня і щогодини оновлюються дані про транзит електроенергії між Україною та іншими країнами.

Найбільше електроенергії Україна зараз бере від Угорщини

Крім того, згідно з аналітичними даними ExPro Consulting, у червні Україна імпортувала 858,3 тис. МВт*год електроенергії, що на 91% більше за обсяги травня. Експорт електроенергії у червні був відсутній. Найбільшу частку імпорту займає Угорщина - 41,6%, найменшу - Молдова з 7,7%. 

Водночас є міждержавні технічні перетоки, оскільки Україна є частиною об’єднаної Європейської електромережі. Це перетоки незначні і потім повертаються назад в Україну, - пояснюють експерти Українського інституту майбутнього.

Не залежно від того продають електроенергію в Україні в цей час чи ні, а от "вивести на чисту воду" місцеві  енергокомпанії прагнуть жителі у багатьох регіонах. Люди вимагають перевірити Обленерго щодо справедливості графіків. У Держенергонагляді перевірять обленерго у шести областях України, враховуючи скарги від жителів.

Нагадаємо, Злива на Закарпатті залишила 25 населених пунктів без світла: подробиці 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на «Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber