Унікальний сонячний плід росте на вершині одного з найтепліших районів області.
У мережі Фейсбук повідомляють про дозрівання "смачного плоду" - інжиру. Цей плід є "золотим фондом" Чорної гори у Виноградові. Його називають аборигеном цієї вершини, де теж вирощують й інші екзотичні смаколики - груші та персики, виноград, ківі, маракую, хурму, фініки й навіть фісташки.
Знаменита гора, що височіє над Виноградовом, є згаслим вулканом. Поки ківі там достигає, а з плодів хурми залишились лише середньо- та пізньо- стиглі сорти, сезон інжиру взагалі завершується.
Персики на Виноградівській Чорній горі родять з червня до кінця вересня. Також тут росте ще Зізіфус або Китайський фінік. За легендами, ця рослина росте в Раю, а на кожному його листочку, записані імена всіх людей. Ну а наразі охочим краянам пропонують смачнючий інжир, що достигає у цей період в особливому місці.
"На Чорній горі почав дозрівати її золотий фонд - інжир. Любителі, звертайтесь. Ціна 150 гривень кг.",- йдеться у дописі Наталії Мартишинець.
Не фрукт і не ягода: як його називають?
Інжи́р, фі́гове де́рево, фі́га, смоківни́ця, смо́ква (Ficus carica) — субтропічна листопадна рослина роду фікус (Ficus).
Інжир поширений у країнах Середземномор'я та на Близькому Сході. У Середній Азії, на Кавказі і в Криму це дерево вирощують у відкритому ґрунті як цінну плодову культуру, що дає винні ягоди. Є свідчення про культивування в Полтавській, Дніпропетровській, Запорізькій, Сумській, Закарпатській та Івано-Франківській областях.
Плоди інжиру їдять у свіжому, сушеному та консервованому вигляді. Зі свіжих плодів варять варення та джем.
Читайте також: Найбільша смугаста ягода на закарпатських базарах: в яку ціну влетить літній смаколик?
В інжиру багато імен. Від його латинської назви Ficus carica сталося відоме всім слово «фіга», що позначає і дерево, і плід його. Ще одна старовинна назва «смоква» викликає у вчених розбіжності. Одні вважають його споконвічно слов'янським, інші вважають, що воно походить від готського smakko - «смачний плід». А дерево, яке приносить ці смачні плоди, природно, смоківниця. Іноді інжир називають винною ягодою. Пов'язано це з тим, що плоди містять багато цукру, на якому чудово розвиваються дріжджі, тому інжир широко використовують для виробництва вина. А слово «інжир» турецьке і потрапило до нас разом з плодами, які привозили зі східних країн.
Що за плід інжир?
Китайці називають інжир «ухуа-го» - плід без квітки. Це неправильно, звичайно, тому що квітки у інжиру є, але вони зібрані в дивного вигляду суцвіття, що нагадують по виду грушу з дірочкою на верхівці. Називається таке суцвіття Сиконії. Сиконії всередині порожнисті, а крихітні квітки сидять на їх внутрішніх стінках. У кожному суцвітті закладаються і чоловічі, і жіночі квітки. Однак на одних деревах жіночі квітки не плодоносять, і рослина виходить чоловічим, зате на інших чоловічі квітки перетворюються в лусочки, і такі особини функціонують як жіночі. Сиконії, які розвиваються на чоловічих деревах, називають капріфіги. Вони менші за розміром, ніж жіночі, і залишаються твердими, поки не опадуть.
У капріфіги відкладають яйця крихітні оси-бластофаги. Подорослішавши, комахи вилазять з суцвіття, забруднені пилком, і летять до жіночих Сиконії, залучені їх запахом. Так відбувається запилення інжиру. Ще стародавні греки розвішували капріфіги на жіночих смоковниця і навіть торгували ними.
Читайте також: Врізала "нижче плінтуса": по чому зараз найдорожчий на Закарпатті "гірський діамант"?
Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на «Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!
Читайте також:
- Блекаут й електрика "в горах": ще один грізний об'єкт "вріже світлом" у закарпатській громаді (ВІДЕО)
- Уже тричі зафіксовано приліт у Закарпатській області: в Україні укотре - масштабна тривога
- Чому українці не йдуть на фронт? Командир 3-ї штурмової розкриває болючу правду
- Вінницький ракетний завод "Porohtar" презентував новий ОТРК "Ліщина" — мем у дії
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Українців чекає неприємний "сюрприз" із картковими...
З 1 жовтня 2024 року в Україні вступають...
29.09.2024 12:07 9530 0 Суспільство
Злетіли до неба: у магазинах Закарпаття людей шоку...
Один з вагомих продуктів дорожчає в регі...
29.09.2024 12:12 12689 0 Суспільство
Дмитро Кулеба привіз на Закарпаття кохану жінку: в...
Обраниця екс-міністра закордонних справ ...
29.09.2024 13:27 5881 0 Суспільство
Українців попередили про підвищення цін на мобільн...
У 2025 році очікується значне підвищення...
29.09.2024 14:08 9841 0 Суспільство
Масований обстріл Запоріжжя та ракетна загроза з Б...
У Запоріжжі пролунали вибухи, є інформац...
29.09.2024 14:20 1620 0 Суспільство
Щонайменше 100 людей загинули, десятки вважаються ...
За прогнозами нестримна негода триватиме...
29.09.2024 14:25 3223 0 Суспільство