1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Мобілізація в Україні: як нові правила вплинуть на життя військовозобов'язаних з 1 липня

472

Мобілізація в Україні триває. Усім військовозобов’язаним необхідно встигнути до 16 липня оновити свої дані у будь-який зручний спосіб – у ТЦК, через ЦНАПи або у застосунку Резерв+.

Саме з 16 липня, тобто після завершення 60 днів, відведених на уточнення військово-облікових даних, відправлені поштою повістки вважатимуться врученими у певних випадках, навіть якщо людина фізично її не отримала, пишуть Факти.

Резервістам або військовозобов’язаним надсилатимуть повістки на адресу зареєстрованого або задекларованого місця проживання у вигляді рекомендованого листа.

Причому повістку вважатимуть підтвердженою навіть у разі відмови від її отримання або відсутності людини за вказаною адресою.

Належним підтвердженням оповіщення про виклик до ТЦК засобами поштового зв’язку вважатиметься:

  • день проставлення позначки про відсутність особи за адресою місця проживання, повідомленою цією особою ТЦК під час уточнення військово-облікових даних;
  • день проставлення в поштовому повідомленні позначки про відмову одержати поштове відправлення;
  • день проставлення позначки про відсутність громадянина за адресою задекларованого чи зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншу адресу місця проживання.

Повістка надсилається не пізніше, аніж протягом наступного дня після підпису відповідним керівником.

Читайте також: Важливі нюанси оновлення даних у ТЦК: що робити без QR-коду та зі статусом "у розшуку" 

Мобілізація 2024: у липні запрацює бронювання через Дію

На початку липня мають запустити бронювання військовозобов’язаних через Дію, що значно спростить і пришвидшить цей процес.

До цього, щоб забронювати співробітника, роботодавець мав подавати паперові заяви, збирати підписи й тижнями чекати на результат.

На першому етапі забронювати своїх працівників онлайн зможуть критично важливі підприємства та компанії, які працюють на потреби Сил оборони.

Керівник підприємства отримає відповідь про бронювання в Дії, а у працівника оновиться про це інформація у застосунку Резерв+.

Читайте також: Які важливі зміни чекають на українців з 1 липня: тарифи, пенсії, мобілізація та додаткова сесія НМТ 

Чоловікам за кордоном не видаватимуть паспорти без військових документів

Від 30 червня оформлення паспорта громадянина України і закордонного паспорта чоловікам 18-60 років, які перебувають за кордоном, здійснюється за умови наявності військово-облікових документів.

Це передбачено постановою уряду №648 від 4 червня 2024 року, якою оновлено порядок оформлення та обміну паспорту громадянина України та закордонного паспорта.

Йдеться про реалізацію експериментального проекту щодо надання адміністративних послуг у сфері міграції за межами України, але не більше від шести місяців з дня набрання чинності цією постановою.

Читайте також: Водії потрапили під приціл: що чекає на порушників мобілізаційного закону 

Мобілізація студентів у липні 2024

Згідно з оновленим законом про мобілізацію, який набув чинності 18 травня, з 1 липня студенти-заочники, а також здобувачі другої або третьої вищої освіти, можуть бути мобілізовані.

Йдеться про три категорії студентів:

  • які навчаються заочно;
  • які здобувають другу (бакалаврат) чи третю (магістратура) вищу освіту;
  • які здобувають освіту за рівнем, нижчим за вже отриману.
  • Читайте також: Часу обмаль: українцям нагадали, що потрібно встигнути зробити до 16 липня 

    Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на «Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

    Читайте також:

    Поділитись:
    Facebook
    Twitter(X)
    Whatsapp
    Telegram
    Viber