1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Без світла на сімнадцять годин, усе згоріло: закарпатці бунтують в мережі Фейсбук

23416
Суспільство Закарпаття

У регіоні потерпають в результаті відключень світла й аварійних ситуацій через погоду.

Без світла на сімнадцять годин, усе згоріло: закарпатці бунтують в мережі Фейсбук

На Закарпатті продовжують відключати електроенергію побутовим й промисловим споживачам. Погодинні відключення світла, за довгий період з початку повномасштабного російського вторгнення, запровадили в області від 14 травня цього року.

Відзначмо, що оновлені графіки аварійних і погодинних відключень в областях України були підготовані Обленерго ще минулого року. Водночас, торік їх не доводилось вводити й обійшлось без відключень

Від 22 березня цього року, Росія удруге атакувала енергосистему держави чим спричинила значний дефіцит в генеруванні електроенергії в Україні. Відтак, постала гостра потреба у масовій економії споживачами енергоресурсів. Нестачу електроенергії почали компенсувати періодичним відключенням світла у регіонах, у тому числі й на Закарпатті.

Наразі, у регіоні діють 6 черг, згідно з якими відбуваються включення/відключення світла місцевим жителям. В останні дні відключають здебільшого на 4 години вдень і рівно на стільки ж вечірній період доби. Загалом виходить, що закарпатці сидять без світла згідно із графіком вісім годин на добу. Хоч у деяких районах, за словами місцевих жителів, час відключень може бути і довшим. Нагадаємо, із графіком погодинних відключень електроенергії можна ознайомитись на офіційному сайті Закарпаттяобленерго.

Що стосується обурень місцевих жителів із приводу відключень світла у регіоні, то їх дуже багато. Одні звинувачують представників Обленерго, а інші владу. Нарікають на графіки, що далекі від дійсності.

Як жителі реагують на відключення світла й оманливі графіки ми вже писали у попередній публікації. Також ішлося й про економію вуличного освітлення, адже вуличні ліхтарі, за словами людей, світять що вдень що вночі і це аж ніяк не радує.

У складній ситуації сьогодні опинились мешканці Виноградівського району. За словами населення, без електроенергії у деяких населених пунктах сидять 14-16 годин. У чому причина люди не знають. В Обленерго не відповідають на численні дзвінки обурених жителів. А дехто, якщо і додзвонюється до деспетчера, то "із бідою".

У соцмережі люди пишуть, що від різких перепадів напруги "злітає" електротехніка, все горить. Компенсувати поломку, наголошують жителі, доведеться за власний рахунок, адже в Обленерго не понесуть відповідальність за знищену техніку жителів та не знизять оплату за споживання електроенергії.

Нагадаємо, раніше "Голос Карпат" інформував, як гудуть генератори на одній з вулиць Ужгорода.

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на «Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber