1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Жінка-герой: українка втекла з окупованих Олешок через руїни мосту

5303

У Херсонській області відбулася неймовірна подія: українка самостійно втекла з російської окупації.

Жінка-герой: українка втекла з окупованих Олешок через руїни мосту

Як повідомляють Факти.

11 червня українські військові, оперуючи дроном, помітили жінку на вцілілій частині Антонівського мосту, що веде до тимчасово окупованих Олешок.

Жінка вдало перетнула лінію фронту, пройшовши через Антонівський міст. Побачивши дрон, вона показала свій український паспорт. Безпілотник супроводжував громадянку до позицій українських воїнів на лівому березі, звідки її на човні переправили на підконтрольну Україні територію.

Олександр Толоконніков, начальник управління внутрішньої та інформаційної політики Херсонської ОВА, в ефірі телемарафону “Єдині новини” розповів, що такі випадки повернення людей з тимчасово окупованих територій є рідкісними.

Це був перший випадок, коли людина, за її словами, не знала про руйнування мосту. Вона приїхала до Олешок, там переночувала, а потім вирішила йти. Ніхто її не зупиняв на цьому шляху. Наші військові, які контролюють цей периметр, перевіряють людей і не відкривають вогонь безпосередньо. Якби хтось пішов у бік Росії, то це було б 100% розстріляно. Саме тут жінка здогадалася, що треба показати на камеру (дрона) паспорт, - зазначив він.

Українські військові стверджують, що жінка не знала про руйнування Антонівського мосту, тому так впевнено прямувала до нього.

Операція з евакуації українки тривала близько шести годин і була дуже небезпечною.

Звичайно, наші хлопці провели її, потім доставили та евакуювали в Херсон човном. Зараз з жінкою проводяться всі перевірки - це першочергово, що потрібно зробити. З нею все добре. А в більшості випадків люди повертаються через пункт пропуску Суми, якщо потрібно, або по великому колу з-за кордону - Грузія, Турція, Польща і через Закарпаття, - пояснив Толоконніков.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber