1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Гатять кілограмами й тікають від граду: в яких районах закарпатці знаходять найбільше трофейного "золота"? (ФОТО)

9584
Суспільство Новини Перечина

Сезон "білих" набирає масштабів.

Гатять кілограмами й тікають від граду: в яких районах закарпатці знаходять найбільше трофейного "золота"? (ФОТО)

У регіоні продовжують вихвалятись дарами природи в цей час. Відзначмо, що наразі мисливців тихого полювання майже не втримати у домівках. По гриби вирушають у будні й недільного дня. У дорогу беруть їсти та пити і все необхідне спорядження, адже не рідко по збір "лісового м'яса" вирушають далеко з ночівлею.

Часто краяни приходять додому з роботи й відтак поспішають у розвідку по гриби. Не секрет, що закарпатці вміють грибарити в найбільш екстремальних умовах, долаючи ряд перешкод в ході збирання смаколиків. Не раз доводиться дертись не одним крутим берегом, повзти чагарниками й терняччям. Трапляються і вкрай непередбачувані обставини, що стосується погодніх "сюрпризів". Часто у лісі краян застигає потужна стихія - злива та град. Тому не рідко доводиться бігти додому з усіх ніг від такої погоди.


Вже понад місяць у багатьох районах області в повному розпалі сезон справжніх, здорових білих грибів. Цього року білі гриби в регіоні з'явились раніше, в середині квітня. Хоч, традиційно перші майські гриби закарпатці починали завжди знаходити не раніше місяця травня. Грибна аномалія у місцевих лісах дивує наразі чи не всю Україну, адже не всі грибники мають змогу похвалитись вже цьогорічними біляками.

Найгрибнішими наразі грибними місцями у регіоні є Берегівщина й Виноградівщина, Хустщина, Іршавщина, Мукачівщина. Тут збирають білі гриби й підосичники посил. У селах Турянщини зараз полюють на "квочок" - один з найбільш рідкісних червонокнижних екземплярів. У народі цей гриб називають " Федор гомба", "дід гриб", баранеха. Ароматний смаколик висушують, готують із нього супи, маринують.

Велетами - грибами врожайних лісів регіону хизуються наразі жителі Іршавського й Тячівського районів. Закарпаття укотре у центрі уваги. Білі смаколики вже навіть починають з'являтись у продажі на місцевих базарах . Цінними грибами торгують на ринках Ужгорода, Мукачева, Хуста і Виноградова. Нижче на знімках - трофеї, зібрані закарпатцями цього року


У попередній публікації ми писали, що без дозволу закарпатці не підуть і до лісу. Який документ слід буде мати у прикордонній смузі? 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber