1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Як отримати відстрочку від мобілізації: адвокатка розкрила важливі деталі подання документів

2014

Дізнайтесь, які категорії військовозобов'язаних мають право на відстрочку від служби та які документи необхідно подати.

Як отримати відстрочку від мобілізації: адвокатка розкрила важливі деталі подання документів

В Україні на тлі повномасштабної війни триває мобілізація. Наразі визначені окремі категорії військовозобов’язаних, які мають право на відстрочку від служби. Однак під час подання документів на відстрочку слід звернути увагу на важливі нюанси, зазначила адвокат Дар'я Тарасенко в ефірі "Суспільне.Студія".

Так, вона зазначила, що, за новим законом, оформити відстрочку від призову можна безпосередньо тільки зверненням в ТЦК та СП. Також Кабмін врегулював перелік документів, необхідних для надання відстрочки і встановив форму заяви, яку необхідно заповнити та подати до ТЦК та СП із відповідними документами.

Водночас, зі слів адвокатки, в постанові Кабміну для кожного абзацу документи перелічили через кому, тому можливі нерозуміння у комісії, до якої ситуації які документи вимагати.

"В тому переліку документів є такі, які однозначно звужують тлумачення закону і не дозволять оформити відстрочку тим, хто згідно з законом має на неї право, але постанова Кабміну вимагає такі документи, які за визначенням отримати неможливо", - вказала вона.

Також вона наголосила, що за оновленим законом, до розгляду заяви про відстрочку військовозобов'язаних призвати не можуть.

"Нарешті Кабмін визначив і чітко прописав, що з моменту, коли подана заява для оформлення відстрочки, і доки ця заява не розглянута, заборона і на призов такого військовозобов'язаного, і навіть на направлення його на військово-лікарську комісію", - каже адвокатка.

Вона також розповіла про можливі причини для відмови у наданні відстрочки.

"Комісія може відмовити тільки в двох випадках: коли особа не має права на відстрочку і обставини, на які вона посилається, законодавством не передбачені, та коли особа, можливо, і має право на відстрочку, але пакетом документів це не підтверджено", - каже вона.

Водночас вона застерегла, що законодавством не передбачено, що якщо відмова оскаржується, то на цей період неможливо особу призвати на військову службу.

"Тобто навіть якщо військовозобов'язаний отримав відмову в наданні відстрочки, і тут же звернувся до суду — це все одно не зупиняє його призов на військову службу, якщо ТЦК та СП вирішить тут же його мобілізувати", - каже адвокатка.

Читайте також: На Закарпатті перетин кордону стане складнішим: що зміниться з 10 червня 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на «Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber