1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Без документу закарпатці не підуть і до лісу: про що йдеться й чому діють жорсткі вимоги?

18174
Суспільство Закарпаття

Нові стандарти почали діяти з першого травня у регіоні.

Без документу закарпатці не підуть і до лісу: про що йдеться й чому діють жорсткі вимоги?

Йдеться про нововведення, які діють в області понад місяць й стосуються як місцевих так і туристів, які знаходяться або ж в'їжджають у зону прикордонної смуги.

Відомо, що з кінця березня цьогоріч в регіоні окремим жителям та приїжджим  почали видавати спецдокументи, які дозволяють знаходитись й проживати у межах прикордонної смуги 

Близько трьох тисяч дозволів на перебування у прикордонній смузі у березні видали у прикордонних загонах на Закарпатті. Зокрема, понад 1700 дозволів видали в Мукачівському прикордонному загоні, а в Чопському 1200. Про це повідомили у Чопському прикордонному загоні. 

У разі відсутності документа, згідно з новими вимогами, як зазначають у прикордонній смузі, доведеться сплатити  штраф. Його розмір - від 119 до 170 гривень для фізичних осіб, а також від 170 до 340 грн для держпосадовців.

Читайте також: На Закарпатті перетин кордону стане складнішим: що зміниться з 10 червня 

Читайте також: Сюрприз на кордоні: на Закарпатті прикордонники виявили незвичайну автівку (ФОТО) 

Деталі нових змін та що потрібно для отримання дозволу від ДПС?

З кінця минулого року були внесені зміни до постанови КМУ 1147 "Про прикордонний режим".  Встановлено, що для осіб, які мають намір перебувати в прикордонній смузі, необхідно отримати дозвіл від Державної прикордонної служби. З 1 травня в Україні почали здійснювати перевірку наявності таких дозволів. У випадку відсутності такого дозволу особу притягатимуть  до адмінвідповідальності.

На Закарпатті необхідні дозволи громадянам дозволи видають у Чопському й Мукачівському загонах. Документи подаються у будь-який зручний для особи спосіб. Його можна принести у прикордонний загін, цей пакет документів можна принести особисто, так і надіслати поштою або електронною поштою, але з накладанням електронно підпису. Після отримання документів, рішення про надання дозволу або відмова у наданні дозволу приймається впродовж 10 робочих днів, додають у Чопському прикордонному загоні

До зони відповідальності Чопського загону входять населені пункти Ужгородського району, а до Мукачівського загону — Берегівського, Хустського, Тячівського та Рахівського районів.

Жителям села Соломоново Ужгородського району, яке розташоване поблизу кордону з Угорщиною, необхідно отримати дозвіл на перебування у прикордонній смузі. Дозволи видають й вимушеним переселенцям.

Читайте також: Як отримати відстрочку від мобілізації: адвокатка розкрила важливі деталі подання документів 

Читайте також: У додатку "Резерв+" з'явиться новий сервіс для обмежено придатних: що чекає на чоловіків 

Дещо абсурдно, але законно: збирати гриби на території прикордонної смуги теж доведеться із отриманим дозволом

Людям, які проживають у населених пунктах, розташованих у прикордонній смузі, і не збираються виїжджати за межі міста чи села — дозвіл не потрібен. Також документ не є обов’язковим для тих, хто прямує з одного міста в інше, проїжджаючи прикордонну смугу транзитом.

Перебувати без дозволу у прикордонній смузі можуть: вищі посадовці, голови міських рад, адміністрацій, голови ОВА, а також правоохоронці, які здійснюють діяльність у прикордонній смузі — припиняють злочини, а також швидка допомога, яка їде для надання допомоги потерпілим, хворим, пораненим.

Дозвіл необхідний для тих жителів прикордонної смуги:

  • які покидають межі міста чи села,
  • йдуть до лісу, на пасовища, до водойм,
  • їдуть у місця масового відпочинку у прикордонній смузі.

Нагадаємо, раніше ми писали про ситуацію, що склалась у регіоні з отриманням дозволів закарпатцями в одному із прикордонних загонів. У мережі Фейсбук люди зауважували, що більше десяти днів не можуть отримати документів через певні проблеми у процедурі з їх видачею. Також багато краян почали бити на сполох через брак інформації щодо того, кому треба й не треба спецдозвіл на право знаходження на території прикордонної смуги, адже до цього часу таких доволі жорстких обмежень в регіоні не діяло.

Нагадаємо, у березні цьогоріч в одному із закарпатських міст уперше встановили прикордонний блокпост. Ідеться про Перечин Ужгородського району. Місто знаходиться у прикордонній смузі, як повідомили у Перечинській міській раді.

Читайте також: Жорсткі вимоги у прикордонній смузі: що вимагатимуть від закарпатців й приїжджих за новими стандартами?

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на «Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber