1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Закарпатка знайшла на подвір'ї небачену знахідку: що ж їй вдалося зібрати? (ФОТО)

3202
Суспільство Новини Перечина

Чудову знахідку жінка виявила днями в саду.

В регіоні у самому розпалі сезон ягід. Торгують полуницею, черешнею, садовою й лісовою суницею. Остання ж наразі вартує на місцевих базарах від 260 гривень за літр. На відміну від минулого року, ціни на ягоду врази нижчі. Тоді ж за літр на Хустському ринку, приміром, просили від 400 гривень за літр. Такі ціни обурювали пересічних покупців і охочих придбати ягоду за ціною "золотих злитків" було не багато.

Враховуючи дорожнечу на ягоди на початку цього сезону, більшість краян радіють ранньому врожаю черешень та вишень, також полуниці у власних садах. А от знайти лісову ягоду на свому подвір'ї чи у саду взагалі та ще удача. На відміну від полуниці, суниця врази корисніша й володіє чималим комплексом вітамінів й антиоксидантів. Її часто рекомендують медики малим дітям, оскільки у ягоді міститься необхідний для здоров'я та сил  вітамін С (аскорбінка).

Галявина диких ягід — суниці росте в обійсті жительки Перечинщини Марії. Хоч  у своєму саду, між плодових дерев, жінка щороку збирає й інші дарунки природи — гриби-сливянки, печериці й опеньки. А поряд з будинком, всього майже за двадцять метрів є ліс, де можна збирати як білі гриби, так й підосичники щосезону, як зауважує Марія Михайлівна.

- Так, Бог наділив нас усіма скарбами природи. Лиш треба уміти їх бачити й цінувати. Молитись щоденно за ці дарунки, — відзначає Марія. - Ось ростуть у моєму дворі дикі суниці, їх дуже багато, але найбільше — під ловгошем винограду, — розповідає ґаздиня. - Якось так вийшла надвір помолитись. В нас лавка на доріжці. Там собі сіла й дивлюсь на наш виноград, що бідненький цьогоріч буде. Померз від морозів у травні. Підійшла ближче, а під ногами ціла скарбниця із вітамінів — диких суниць. Назбирала півлітра за якісь там секунди, посмакувала. Нарвала й онукам, — розповідає 75-річна Марія Михайлівна. - Яка то радість, коли бог дає такий дар. То своє, екологічно чисте, не хімія із базару, бо хто зна, де збирають ту полуницю й суницю, якими торгують на ринку. Вже має бути і полуниця у мене домашня, лиш  рудих слимаків є багато на грядці, їдять листя ягід й розсаду. Постійно збираю цю заразу, де тільки їх бачу — кидаю там солі й кукурудзяного борошна, воно на них згубно впливає, — каже пенсіонерка. А сіль їх просто розчиняє, вони висихають від неї, — каже ґаздиня.

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на«Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!


Читайте також: