1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

США виступають проти того, щоб Європа перешкоджала Ірану в його ядерній програмі – WSJ

100

Адміністрація президента США Джо Байдена намагається переконати європейських партнерів відмовитися від наміру осудити Іран за прогрес в ядерній програмі.

США виступають проти того, щоб Європа перешкоджала Ірану в його ядерній програмі – WSJ

Про це повідомляє Хвиля.

Це спрямовано на запобігання ескалації конфлікту з Тегераном перед президентськими виборами в США цієї осені, повідомляє The Wall Street Journal, посилаючись на дипломатів, що беруть участь в обговоренні.

Як зазначено, США протистоять спробам Великої Британії та Франції осудити Іран під час засідання Ради держав-членів Міжнародного агентства з атомної енергії на початку червня. Сполучені Штати Америки втручалися, закликаючи ряд інших країн утриматися при голосуванні, стверджуючи, що саме так зробить Вашингтон. Однак американські чиновники відкидають звинувачення в лобіюванні проти резолюції.

Розбіжності виникають на фоні зростання стурбованості західних чиновників щодо ядерної активності Ірану. Згідно з даними МАГАТЕ, Іран має достатньо високозбагаченого матеріалу, що розщеплюється, для виробництва трьох ядерних боєголовок. Деякі американські чиновники висловлюють стурбованість, що Іран може стати більш нестабільним, оскільки країна наближається до виборів нового лідера після смерті президента Ібрагіма Раїсі в авіакатастрофі. Адміністрація Байдена давно заявляла, що шукає дипломатичне вирішення щодо ядерної програми Ірану.

За словами журналістів, європейські дипломати попереджають, що бездіяльність може підірвати авторитет МАГАТЕ, яке контролює нерозповсюдження ядерної зброї. Вони стверджують, що це також може послабити довіру до тиску Заходу на Іран. І вони розчаровані тим, що, на їхню думку, США намагаються підірвати їхній підхід.

Один з американських чиновників заявив, що “абсолютно неправдивою” є інформація про те, що Вашингтон намагається уникнути зриву переговорів з Іраном перед виборами в США. Востаннє рада МАГАТЕ приймала резолюцію з осудом Ірану в листопаді 2022 року. З того часу американські та європейські чиновники у Відні неодноразово попереджали, що вживатимуть заходів, якщо Тегеран не зупинить свої ядерні досягнення і не активізує співпрацю з агентством. Європейці були рішучими прихильниками ядерної угоди 2015 року, яка зняла більшість міжнародних санкцій з Ірану в обмін на жорсткі, але тимчасові обмеження на ядерні роботи Ірану. Європа прагнула зберегти угоду після того, як адміністрація Дональда Трампа вийшла з неї у 2018 році, йдеться у статті.

Адміністрація Байдена визначила відновлення ядерної угоди як головну зовнішньополітичну мету, коли прийшла до влади. Але переговори провалилися в серпні 2022 року, коли Іран посилив свої вимоги.

Вашингтон має власну стратегію посилення тиску на Іран у зв’язку з його ядерною діяльністю, яка включає звернення до МАГАТЕ з проханням підготувати всеосяжну доповідь з викладенням усього, що йому відомо про відмову Ірану від співпраці. Хоча така доповідь не матиме автоматичних наслідків, подібні зусилля у 2011 році дали поштовх міжнародним санкціям.

Читайте також: Китаєць воскрес на війні проти України: РПЦ 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber