1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

НАТО знадобиться два тижні, щоб допомогти Польщі, Литві чи Румунії у разі нападу РФ, – Годжес

5050

У випадку агресії Росії проти будь-якої країни-члена НАТО, допомога від союзників по блоку може зайняти до двох тижнів.

НАТО знадобиться два тижні, щоб допомогти Польщі, Литві чи Румунії у разі нападу РФ, – Годжес
Час реакції буде залежати від того, чи отримає країна попередження про можливу атаку і чи зможуть її лідери вчасно відреагувати.

Як повідомив oboz.ua.

Цю думку висловив колишній командир Сухопутних військ США в Європі, генерал-лейтенант Бен Годжес під час інтерв’ю румунському телеканалу. Він висловив критику деяким західним лідерам, які уникнули активних дій через страх перед “ескалацією”.

За його словами, якщо лідери проявлять відвагу, то час очікування допомоги може бути значно скорочений.

“Якщо ми не почнемо діяти заздалегідь (до потенційного нападу), то Румунії та всім іншим країнам - Польщі, Литві, всім - доведеться чекати, мабуть, два тижні, перш ніж прибудуть додаткові сили”, - зазначив Годжес.

Він також підкреслив, що кожна країна повинна бути готова до того, що їй доведеться протистояти агресору самостійно протягом приблизно двох тижнів.

Цей час буде використано для організації військ країн НАТО, а також всіх сухопутних військ країни, яка стала об’єктом нападу.

“Повітряні сили зможуть прибути раніше, військово-морські сили інших країн - Туреччини та Болгарії - також можуть прибути трохи швидше”, - додав він.

Як повідомлялося раніше, заступник генсека НАТО Мірча Джоане заявив, що на даний момент Росія не має ні намірів, ні можливостей напасти на будь-яку з країн блоку. Однак Москва веде гібридну війну проти Заходу.

Читайте також: Шольц попередив про шокуючу причину, чому Путін може вторгатися в інші країни, та розкрив масштабні втрати ворога 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber