1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

ISW повідомляє про наступ окупантів у Липцях, ситуація у Вовчанську продовжує бути динамічною

85

Нещодавно українські оборонні сили відновили контроль над деякою територією біля Вовчанська, що на півночі Харківської області. Проте активні бойові дії там тривають, російські війська продовжують атакувати і недавно змогли трохи просунутися в районі міста.

ISW повідомляє про наступ окупантів у Липцях, ситуація у Вовчанську продовжує бути динамічною

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) повідомляють, що ситуація на Харківському напрямку залишається динамічною. Вони також наводять дані військового оглядача про те, які підрозділи ЗС РФ там задіяні, повідомляє Oboz.ua

22 травня російські сили продовжили наступальні дії у районі Липців, але підтверджених змін на цій ділянці фронту не зафіксовано. Пропагандисти водночас стверджували, що ЗС РФ трохи просунулися в районі села і біля Зеленого, але в ISW це не підтвердили.

Український військовий оглядач Костянтин Машовець зазначив, що через 20 днів після початку наступу російське командування відправило на відпочинок і відновлення сил частини 7-го мотострілецького полку (11-й армійський корпус Ленінградського військового округу), які брали участь у операціях під Липцями. Він також підкреслив, що ворог збільшив чисельність Північного угруповання військ до приблизно 40 тисяч осіб, значна частина яких залишається в резерві у Білгородській та Курській областях РФ.

Аналітики ISW, посилаючись на геолоковані знімки від 22 травня, повідомляють, що російські війська нещодавно “вклинилися” в межі Вовчанська. Російські блогери стверджували, що ЗС РФ просуваються далі всередину міста, де тривають активні бої.

“Проте додаткові знімки з геоприв’язкою, опубліковані 22 травня, свідчать, що українські сили витіснили російські війська з декількох районів і трохи просунулися в межі північно-східної частини Вовчанська. Це свідчить про динамічний характер бойової ситуації в житловій забудові”, – зазначили в ISW.

Представник українського підрозділу, який діє на Харківському напрямку, заявив, що ЗСУ контролюють більшу частину Вовчанська, а окупанти ведуть наступ за допомогою піхотних загонів.

Російські блогери почали припускати, що ЗС РФ просуваються в напрямку села Тихе і проводять розвідувальні операції в районі Волохівки, Чайхівки, Охрімівки та Малої Вовчої. Один із них заявив, нібито вони також просунулися на 280 метрів вулицею Садовою у Стариці та провели наступ у районі Бухруватки.

Читайте також: Просування російських військ зафіксовано біля Часового Яру: DeepState 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber