1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Демографічні втрати України: соціолог прогнозує зниження населення до 25 мільйонів після війни

90

Причому втрати на фронті будуть лише мізерною частиною в скороченні населення.

Демографічні втрати України: соціолог прогнозує зниження населення до 25 мільйонів після війни

В найгіршому випадку, після війни в Україні може залишитися 25 мільйонів населення. Проте, втрати на війні будуть незначними порівняно з числом тих, хто виїхав з країни. Таку думку висловив генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто в інтерв’ю для OBOZ.UA.

Він зазначив, що демографічна ситуація в Україні є критичною. Кількість загиблих на війні не можна порівняти з числом тих, хто виїхав за кордон і не має наміру повертатися.

За словами Паніотто, на сьогоднішній день близько 6 мільйонів українців є біженцями в Європі, а ще 1-2 мільйони перебувають в Росії. Він оцінює, що кожного місяця на 100-150 тисяч збільшується число тих, хто вже не повернеться в Україну.

“Таким чином, наші основні демографічні втрати - це люди, які не повернуться. Демографи прогнозують, що в найгіршому випадку після війни нас може залишитися близько 25 мільйонів. Але ніхто не знає, коли війна закінчиться”, - підкреслив соціолог.

Він також відзначив, що проблему повернення біженців загострює негативне ставлення до них з боку громадян, які залишилися в Україні. Цей негатив проявляється в соціальних мережах, хоча в соціологічних опитуваннях він не так помітний. Але біженці також користуються соціальними мережами і бачать все, що там відбувається, додав Паніотто.

Читайте також: Генштаб повідомляє про збиття Силами оборони російського літака Су-25 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber