1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Не треба хімії, бо то смерть": закарпатка поділилась дієвим засобом, що заощадить фінанси

447
Суспільство Новини Перечина

Один засіб дієвий у різних застосуваннях.

"Не треба хімії, бо то смерть": закарпатка поділилась дієвим засобом, що заощадить фінанси

Марія Белей з Перечинщини поділилась, як миє посуд кавовою гущею, не користуючись жодним хімзасобом.

"Такий спосіб допомагає заощадити кошти й не "їсти хімію з посуду", чи каструль", - каже бабуся.

Зі слів жінки, популярні миючі засоби, які наразі використовують ряд сучасних газдинь, лише витягують кошти із гаманців. Водночас, хімія, що залишається на каструлях чи тарілках й навіть опісля ретельного полоскання, лишається в посуді, відтак із їжею потрапляє у шлунок. 

"Весь час мию посуд кавовою гущею, змішаною із содою. Спеціально заготквала собі суміші у трилітрові банці й потроху звідти хосную такий саморобний миючий засіб", - розповідає пані Марія.
"До блиску вичищає каструлі та сковорідки, емальований посуд, кераміку. Підходить такий засіб для чищення газових плит чи поверхонь духовок. Не треба боятись за руки, що засіб нашкодить, напроти - це ще дуже хороший скраб", - додає жінка.
"Дуже добре кавова гуща справляється, коли в холодильнику щось розіллялось. Коли  потекло м'ясо, або ж молоко випадково з пакета перевернулось, то зразу беру підготовану суміш і протираю решітки, дверцята й контейнер у холодильнику", - додає Марія Михайлівна.
"Аромат буде свіжим й приємним. А щоб пахнуло цитрусом, можна до соди й кавової гущі додати лимонного соку, чи цедри", - відзначає пенсіонерка.
"Не треба мені тої хімії, то шкодить здоров'ю. А що не дає нам здоров'я, лише відбирає - то смерть", - зауважує мудро пані Марія.
"У мене мала пенсія. Не вистачає на ліки, а треба за світло, за газ ще платити щомісяця. Та ще буду останню копійку на миючі засоби вишмаряти?" - зізнається пані Марія.
"Зекономлю на тій хімії, то шось добре собі прикуплю із продуктів. Бо усе дороге. Почалася війна в Україні й відтоді продукти ідуть угору, а не на спад", - розповідає газдиня.
"Кавову гущу використовую не лиш для посуду. Це також добрий засіб від шкідників. Сіль і гуща допомагають позбутись мурах на городі. Слимаків солю й збираю у відра, тих теж було уйма торік", - додає жінка.
"Не один рік посипаю між рядами цибулі, часника та петушки цим засобом і мурахи зникають. Раніше від мурах навіть розсаду не можна було врятувати", - каже газдиня.
"А зараз посиплю кавовою гущею поміж рядами і спокій душі".

Такі от економні закарпатські газдині. І, попри все, вони здатні пристосуватись до найскладніших побутових умов та жорстких життєвих обставин.

Читайте також: Закарпатці біжать до лісу вночі: які знахідки вони там шукають із ліхтарями? (ФОТО, ВІДЕО) 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber