В регіоні малозабезпечені родини рятують гриби й дикі ягоди.
Щосезону в регіоні багато місцевих родин виживає, збираючи й продаючи на базарах яфину (чоницю), гриби й інший лісовий крам. Такі заробітки - не одні із найлегших, водночас, як відзначають люди, у скрутний час треба вміти крутитись, щоб вижити будь-яким способом.
Гриби, яфину, малину, які люди збирають в місцевих лісах й на полонинах, продають на місцевих базарах, обмінюють на продукти й здають заготівельникам.
Прибуток від ягід грибів залежить від того, на кільки успішним та урожайним є сезон. Якщо ж він скупий, то заробити вдається не так і багато, водночас бувають і значно солідніші заробітки.
Грибарять в регіоні цілими сім'ями. Коли вдалий грибний сезон, то в турпохід по гриби вирушають навіть з ночівлею. Нерідко доводиться боротись із непогодою та потрапляти під град, як ми вже писали у попередній публікації. А ось в одному з районів на Закарпатті чоловіку довелося тікати із гливами з лісу від лютого звіра. На щастя, від небезпеки грибника врятував його пес.
Від змій жінці також довелося тікати із лісу, коли та пішла у розвідку по гриби. Та куди ж без екстриму, на Закарпатті уміють збирати гриби у найсуворіших умовах та заробляти на них.
Доволі часто гриби замінюють дороге м'ясо жителям краю. Багато родин у зв'язку з дорожнечею останнім часом рідко вживають м'ясні продукти й замінюють їх "лісовим м'ясом". Гриби маринують, висушують, роблять із них відбивні та котлети.
Наразі у регіоні вже понад місяць грибарять. У кінці квітня у місцевих лісах почали вже з'являтись білі гриби. Насамперед, сезон перших білих почався із найтепліших районів області - Виноградівщини й Берегівщини. Відзначмо, торік перші білі гриби на ринках області продавали від 60 гривень за кілограм. Кошик білих можна було купити від 250-300 гривень.
Що стосується ягід, то у лісах уже рясніє суниця і люди потроху починають збирати цю вітамінку для себе й на продаж. Як ми писали у попередній публікації, нині за літр суниці просять від 260 гривень. Суничні галявини дозрівають на Ужгородщині, Свалявщині, Мукачівщині тощо. Минулого сезону літр суниці обходився украй не дешево. На Хустському ринку просили від 400 гривень за ягоду.
Незабаром закарпатці готуватимуть "гребінці" для збору яфини й підкорюватимуть карпатські вершини за "чорним золотом". Яфина для закарпатців одна з основних ягід, на якій "бізнесують" роками. Щоправда, не так то бізнес для місцевих родин, як потреба вижити.
Нагадаємо, На Закарпатті вже продають першу суницю із лісу: надранній врожай не за низькою ціною (ФОТО)
Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!
Читайте також:
- Ціль на новітні "гіганти" у горах: що запустили в одній із громад Закарпаття й чи це врятує місцевих жителів?
- "Сховалися" від мобілізації: які "сюрпризи" чекають на чоловіків за кордоном
- Закарпатські посадовці ризикнули державними мільйонами: космічні суми відправились "на вітер"
- Ужгородський районний ТЦК очолить новий керівник: у регіоні відбулися серйозні кадрові перестановки (ФОТО)
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Українців чекає неприємний "сюрприз" із картковими...
З 1 жовтня 2024 року в Україні вступають...
29.09.2024 12:07 8871 0 Суспільство
Злетіли до неба: у магазинах Закарпаття людей шоку...
Один з вагомих продуктів дорожчає в регі...
29.09.2024 12:12 12144 0 Суспільство
Дмитро Кулеба привіз на Закарпаття кохану жінку: в...
Обраниця екс-міністра закордонних справ ...
29.09.2024 13:27 5482 0 Суспільство
Українців попередили про підвищення цін на мобільн...
У 2025 році очікується значне підвищення...
29.09.2024 14:08 9586 0 Суспільство
Масований обстріл Запоріжжя та ракетна загроза з Б...
У Запоріжжі пролунали вибухи, є інформац...
29.09.2024 14:20 1498 0 Суспільство
Щонайменше 100 людей загинули, десятки вважаються ...
За прогнозами нестримна негода триватиме...
29.09.2024 14:25 2967 0 Суспільство