1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Туристична "родзинка", яка зберігає історію тисячоліть: на Закарпатті взяли під особливу охорону унікальну місцину

900
Суспільство Закарпаття

Вона перебуває на обліку як геологічна пам'ятка природи місцевого значення.

Туристична "родзинка", яка зберігає історію тисячоліть: на Закарпатті взяли під особливу охорону унікальну місцину

Пам’ятку археології національного значення – «Стоянка печерна» (1,5 млн. – 10 тис. років до н.е.), яка розташована в селі Велика Уголька Тячівського району, взяли під особливу охорону.

Про це повідомили у Карпатському біосферному заповіднику.

«Стоянка печерна» занесена до Державного реєстру нерухомих пам'яток України. Де розташована пам'ятка археології «У 1972 році Закарпатською палеолітичною експедицією Інституту археології АН УРСР тут проводились археологічні дослідження, які виявили давні людські поселення. Стоянка розташована на схилі гори, культурні шари залягають у щебенистому суглинку. Дослідженнями також було виявлено: рештки вогнища, вохру, кілька десятків кам'яних знарядь праці і відщепів, один кістяний наконечник списа», - йдеться у повідомленні.

Стоянка розміщена у печері «Молочний камінь». Вона перебуває на обліку як геологічна пам'ятка природи місцевого значення. Перша на Закарпатті стоянка людей кам'яної доби

«Відповідно до паспорту пам’ятки історії та культури, ця пам'ятка є першою на Закарпатті печерною стоянкою людей кам'яного віку. Вона є важливою для вивчення господарства населення краю в палеолітичну добу та перебуває у використанні Карпатського заповідника», - зазначили в пресслужбі заповідника.

Карпатський біосферний заповідник уклав охоронний договір департаментом культури Закарпатської ОДА та погодив його з центральним органом охорони – Міністерством культури та інформаційної політики України. Відповідно до охоронного договору заповідник зобов’язався взяти пам’ятку під особливу охорону та використовувати її територію виключно як експозиційне та туристичне місце.

Читайте також:  Плазун із короною: закарпатка знайшла на городі шокуючу знахідку (ФОТО)

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber