1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Білосніжна красуня посеред річки: в Ужгороді помітили “Чепуру” незвичну для наших країв (ВІДЕО)

7949
Суспільство Новини Ужгорода

Незвичну для нашого регіону птаху помітили в столиці Закарпаття.

Білосніжна красуня посеред річки: в Ужгороді помітили “Чепуру” незвичну для наших країв (ВІДЕО)

Ця білосніжна красуня не водиться в наших краях, зазвичай її можна побачити на всій території України окрім Карпат та Закарпаття, тому і дивно, звідки вона тут взялася.

“На Ужі оселилась чапля. Її щодня можна зустріти неподалік транспортного мосту. Білий птах потрапив в об'єктив «21 Ужгород»”, - йдеться в дописі.

Довідково:

Чепу́ра вели́ка, або ча́пля вели́ка бі́ла (Ardea alba) — великий водно-болотяний птах родини чаплевих, поширений у теплих помірних та тропічних широтах як західної, так і східної півкулі. На території України гніздовий, перелітний, частково зимуючий.

Чепура велика поширена в теплих помірних і тропічних широтах Європи, Азії, Північної та Південної Америки, Африки, Австралії та Нової Зеландії.

В Україні гніздовий, перелітний, зимуючий. Гніздиться майже на всій території України, крім Карпат, Закарпаття та більшої частини Полісся і Криму; під час міграцій трапляється скрізь; у невеликій кількості зимує по всій території країни.

Живе вона уздовж різних водоймищ як на морському узбережжі, так і всередині континенту: на заболочених низинах, заплавах і берегах річок, прісних і солоних озерах, естуаріях і мангрових заростях. Крім того, її можна побачити на сільськогосподарських угіддях, відкритих полях, рисових посадках і вздовж дренажних канав. Полює чапля на мілководді або на суші.

Раціон великої чепури складають жаби, змії, риба, річкові раки, дрібні гризуни, цвіркуни, коники та інші комахи. Оскільки інші болотяні птахи мають схожу дієту, у них часто виникає конкуренція у пошуках здобичі. У виборі їжі малорозбірливі. У ряді досліджень відзначається, що стоячи нерухомо на одному місці, великі білі чаплі здатні зловити більше здобичі середнього розміру, ніж повільно пересуваючись.

Читайте також: “Слизька чума” жере все, що бачить: ефективний спосіб, як позбутися нашестя знищувачів врожаю на городах та в садах

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!


Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber