1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Штрафи суттєво зросли: що буде, якщо не оновити дані в ТЦК

464

В Україні досить суттєво збільшено штрафи за порушення військовозобов’язаними правил військового обліку.

Штрафи суттєво зросли: що буде, якщо не оновити дані в ТЦК

Про це сказав на брифінгу голова Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності Сергій Іонушас. Він зазначив, що в ухваленому законі про внесення змін до Кодексу про адмінправопорушення та Кримінального кодексу щодо посилення відповідальності за військові правопорушення, зокрема, за порушення правил війського обліку в особливий період передбачається штраф від 17 тисяч до 25 500 гривень, пише УНІАН.

Для підприємств за цей вид порушення передбачений штраф від 34 тисяч до 59 500 гривень. "Дані штрафи можуть накладатися протягом одного року з моменту вчинення, але не пізніше трьох місяців з моменту виявлення", - зазначив він.

Іонушас наголосив, що штрафи можуть накладатися декілька разів за різні види порушень.

"Якщо ми кажемо про конструкцію статті, то вона передбачає різнородні порушення. В одному випадку це можуть бути одні дані, про які особа не повідомила, в іншому випадку це може бути, наприклад, зміна сімейного стану або народження дитини, і особа також не повідомила б того. Штраф може накладатися за різнородні порушення двічі. Тобто мається на увазі, що за кожне порушення правил військового обліку особа може бути оштрафована окремо", – розповів він.

Якщо військовозобов’язаний не оновить дані протягом двох місяців після вступу в дію закону про мобілізацію, тобто після 18 травня, то на фізичну особу буде накладено штраф від 17 до 25 500 гривень. 

"При цьому Іонушас сказав, що, якщо людина порушує певні умови пов’язані з військовим обліком, то спочатку наступає адміністративна відповідальність, а вже потім передбачена кримінальна. "Штрафи це перший рівень відповідальності, якщо ми говоримо про мобілізацію", - додав він. 

Читайте також: Міністр юстиції: Зеленський не втратить свою легітимність після 21 травня 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber