1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"В українців волосся дибки стало": вироби виготовлені на відомому закарпатському заводі помітили у руках окупантів (ВІДЕО)

8852
Суспільство Закарпаття

Продукція заводу з інвестиціями США, що розташований на території Холмківської громади Ужгородського району Закарпатської області, потрапляє до РФ і використовується у війні проти України.

"В українців волосся дибки стало": вироби виготовлені на відомому закарпатському заводі помітили у руках окупантів (ВІДЕО)

Це помітили українські журналісти "Слідства.Інфо"

Ідеться, зокрема про системи супутникового інтернет-звʼязку Gilat SkyEdge, які для ізраїльської корпорації Gilat Satellite Networks виробляє в Ужгороді завод американської аутсорсингової компанії Jabil Circuit, масово імпортуються в Росію. Про це свідчать митні дані, які опинилися у розпорядженні «Слідства.Інфо».

Системи офіційно постачає в РФ ізраїльський підрядник Пентагону.

Компанія «Gilat» не має в Україні власного дочірнього виробництва, проте продукцію під її брендом виготовляє завод ТОВ «Джейбіл Сьоркіт Юкрейн Лімітед», що розташований неподалік Ужгорода.
Це дочірня компанія американської Jabil Circuit, яка, крім Gilat, випускає також техніку та електроніку під брендами Nespresso, Nokia, Cardo, Velux, Unify, Ceragon, Tele Tec, Visteon, а також під власними торговими марками.

Вражає той факт, що повномасштабне вторгнення Росії в Україну не тільки не припинило постачання в РФ супутникових систем виготовлених в Україні, а навіть сприяло кількості замовлень.

Так, у 2021 році таких систем росіяни закупили на 982 тисячі доларів, у 2022 році — на 840 тисяч доларів, а в 2023 році загальна сума стрибнула до 5 мільйонів доларів на рік. Тобто обсяги постачання систем саме українського виробництва зросли в шість разів.

За даними митних декларацій, відправлялися виготовлені в Україні системи з Ізраїлю і Туреччини.

Уже в Росії частина цих супутникових систем, ймовірно, потрапляла у так звану зону СВО. Про передачу російським військовим «тарілок» Gilat регулярно звітують їхні політики та волонтери, йдеться у рослідування «Слідства.Інфо».

Крім цього, системність постачання продукції Gilat на фронт журналістам підтвердили також компанії-дилери систем супутникового звʼязку.

Журналісти «Слідства.Інфо» двічі відправляли запит до ізраїльського Gilat, аби дізнатися чи усвідомлює компанія, що своєю продукцією допомагає російським військовим у війні проти України. Проте компанія так і не відповіла.

На відміну від Gilat, в Jabil стверджують, що вийшли з ринку Росії і закрили там виробництва.

У відповіді на запит «Слідства.Інфо» в Jabil зазначили, що підприємство в Ужгороді не здійснює поставок товарів в Росію.

«Згідно з нашим зобов’язанням дотримуватись глобальних етичних стандартів і прав людини, Jabil зайняв чітку позицію на підтримку України в умовах триваючого збройного вторгнення Російської Федерації в Україну. Ми запевняємо всіх зацікавлених сторін, що ми вжили заходів для того, щоб жодна продукція, вироблена Jabil в Україні, не постачалася до російської федерації. Ми активно працюємо з нашими клієнтами та ланцюгами постачання, щоб забезпечити суворе дотримання нашої політики щодо заборони поставок до росії», — йдеться у відповіді Jabil.

Однак, продукція заводу і далі через замовника постачається до РФ.

Читайте також:  Таких випадків в Україні ще не було: закарпатку засудили на 5 років через "курйозну" дрібницю

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber