1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Тисячі відхилень від основного: чому українці зневірились в роботі Уряду?

294

Мобілізація в Україні далі триває та продовжено дію військового стану.

Тисячі відхилень від основного: чому українці зневірились в роботі Уряду?

В Україні вже в одинадцяте, від початку повномасштабного російського вторгнення продовжують військовий стан. Наразі, за рішенням Уряду, він триватиме до 11 серпня 2024 року. Про це повідомив народний депутат України Ярослав Желізняк у Телеграм.

Зазначається, що за законопроект, який вніс президент України Володимир Зеленський до парламенту 11234 "Про затвердження Указу президента України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні", проголосувало 339 народних депутатів зазначає, що за законопроект, який вніс президент України Володимир Зеленський до парламенту 11234 "Про затвердження Указу президента України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні", проголосувало 339 народних депутатів.

Також парламент проголосував ще за один президентський законопроект 11235 "Про затвердження Указу президента України "Про продовження строку проведення загальної мобілізації". Його підтримали 336 народних депутатів. Ним передбачено також з 14 травня на 90 діб продовжити строк проведення загальної мобілізації, тобто до 11 серпня.

Ним передбачено продовжити з 5 години 30 хвилин 14 травня 2024 року на 90 діб строк дії воєнного стану в Україні – до 11 серпня 2024 року.

Щодо загальної мобілізації в Україні, то в останній час в Уряді працюють над рядом законопроєктів у цьому плані. Водночас, ряд "напрацювань" народних обранців далекі від реальних подій, а тим паче раціонального усвідомлення. Зокрема, йдеться про один із законопроєктів, зареєстрованих торік, 15 вересня нардепом "Слуги народу" Сергієм Гривко. Він полягає у зменшенні строку відбування покарання засудженим, які генеруватимуть електроенергію на велогенераційних установках. Про це ми писали у попередній публікації.

Варто відзначити, у мережі Фейсбук опісля новин щодо зареєстрованого законопроєкту, розпалились гарячі дискусії, де люди писали про абсурдність такої ідеї. Тим часом, в коментарях також відзначали, що у Верховній раді на цей час мали б працювати над більш актуальними питаннями, що стосуються мобілізації й демобілізації українських військових. Відзначмо, багато українців з початку повномасштабного російського вторгнення очікують на ротації, чоловіки фізично й морально знесилені й вони потребують заміни на фронті новою силою. Тим часом в Уряді, зі слів українців, у тому числі й самих військових, відтягують розгляд законопроєкту щодо демобілізації українських військових.

Люди починають обурюватись і ще більше втрачати довіру до влади.

За словами народної депутатки Безуглої, демобілізацію узагалі "не на часі" й новий закон щодо цього не з'явиться аж до закінчення військового стану.

Війна та ув'язнені, що підуть воювати 

8 травня Верховною Радою у другому читанні ухвалено законопроєкт, який дає дозвіл  деяким категоріям увʼязнених мобілізуватися до лав Збройних сил України.

Про це повідомили народні депутати Олексій Гончаренко,  Ярослав Железняк та Ірина Геращенко.

Як зазначають нардепи, законопроєкт №11079-1 підтримали 279 парламентарів.

Зазначають, що не будуть мобілізовані засуджені за:

  • умисне вбивство,
  • зґвалтування,
  • сексуальне насильство,
  • за злочини проти основ національної безпеки.

Також корупціонерам не дозволять замінити покарання на можливість воювати.

Законопроєкт також передбачає:

Зміни до Кримінального кодексу щодо умовно-дострокового звільнення людей для їх участі у військовій службі за контрактом і встановлення відповідальності за ухилення від такої служби.

Зміни до Кримінального процесуального кодексу, щоб суд міг приймати рішення про умовно-дострокове звільнення людей для їх участі у військовій службі за контрактом, а також звертатися до виконання судових рішень з цього питання.

Зміни до Кримінально-виконавчого кодексу, щоб врегулювати порядок умовно-дострокового звільнення від покарання людей для їх участі у військовій службі за контрактом.

Зміни до закону про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі, щоб командири військових частин були відповідальні за адміністративний нагляд за людьми, які умовно-достроково звільнені для військової служби за контрактом.

Зміни до закону про військовий обов'язок і військову службу, щоб встановити особливості прийняття, проходження та звільнення з військової служби людей, умовно-достроково звільнених для військової служби за контрактом, а також розв'язати питання їх соціального та правового захисту.

Нагадаємо, В'язні будуть крутити педалі й генерувати електроенергію: у мережі Фейсбук обговорюють чергову "новацію" від депутатів

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber