1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Новина, яка торкнулася сердець ледь не кожного: область втратила відомого закарпатця (ФОТО)

381
Суспільство Закарпаття

Учора, 5 травня, на 69-му році життя відійшов у засвіти ректор Закарпатської академії мистецтв, кандидат педагогічних наук, член Національної спілки художників України, заслужений працівник освіти України Іван Небесник.

Новина, яка торкнулася сердець ледь не кожного: область втратила відомого закарпатця (ФОТО)

Про це повідомляє  Ужгородська міська рада.

У червні 1990 року Іван Іванович став першим демократично обраним директором Ужгородського училища прикладного мистецтва.

У 1995 році заклад став Ужгородським коледжем мистецтв ім. А. Ерделі, у 2003 р. – Закарпатським художнім інститутом, із 2016 року – Закарпатською академією мистецтв.

«Лідер, який не просто показував шлях, але робив кроки перший. І коли постало питання необхідності відкриття закладу вищої мистецької освіти на Закарпатті, саме він першим підготував дисертацію і захистив її, саме він став першим професором у закладі. Цим Іван Небесник не тільки стимулював людей поряд із собою, але і започаткував той процес, який сьогодні представляють сотні публікацій та монографії, присвячені мистецтву Закарпаття, а популярність мистецької школи краю стала не тільки всеукраїнською, але і центральноєвропейською. Ректор подарував своє життя Академії, нерідко жертвуючи своїми власними потребами та потребами родини, але саме завдяки цьому дарунку існує Закарпатська академія мистецтв – його мрія і його життя», - пишуть про Івана Івановича колеги.

Редакція "Голос Карпат"  висловлює глибокі співчуття родині та близьким Івана Івановича Небесника.
Читайте також:  Без рідних та дітей: закарпатців запрошують провести в останню путь самотнього захисника (ФОТО)

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber