1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

На Закарпатті гальмують із виданням дозволів у прикордонній смузі: чому скаженіють місцеві жителі?

13615
Суспільство Закарпаття

У мережі Фейсбук ширяться дописи від невдоволених жителів.

На Закарпатті гальмують із виданням дозволів у прикордонній смузі: чому скаженіють місцеві жителі?

Як раніше повідомлялось виданням, від 7-го березня цьгоріч в Україні й, зокрема в регіоні, вступили у дію нові вимоги щодо в'їзду, проживання й перебування громадян України в межах прикордонної смуги. Відтак, за новими стандартами, аби могти безпечно перебувати на території, що знаходиться на відстані п'яти кілометрів від прикордонної смуги, доведеться отримати дозвіл від ДПС.

До прикордонної смуги не входять населені пункти і місця масового відпочинку населення.

Це стосується як фізичних, так і юридичних осіб. Дозвіл фізичним особам віком до 18 років надається за зверненням одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або іншого законного представника. Отримати відповідний документ можна поштовим зв'язком, особисто або ж в електронній формі.

"У Закарпатській області такі документи можна буде отримати у штабах 27-го (м. Мукачево) та 94-го прикордонних загонів (м. Чоп). Дозвіл на перебування, проживання чи переміщення в прикордонній смузі діятиме в зоні відповідальності загону, який його видав", — йдеться у повідомленні.

Водночас прикордонники наголошують, що слід розрізняти поняття прикордонна смуга та контрольований прикордонний район. Як відомо, контрольований прикордонний район ширший, ніж прикордонна смуга і для в’їзду спеціальний дозвіл не потрібен, а лише документи, що посвідчують особу. Дозвіл потрібний лише для вʼїзду у прикордонну смугу.

"Прикордонна смуга становить 5 км від державного кордону і сюди не входять населені пункти, місця масового відпочинку. Якщо людина проживає в місті Чоп і не виїжджає за його межі, то дозвіл їй не потрібен і перевіряти в неї наявність такого дозволу ніхто не буде. Але коли особа буде рухатись з міста Чоп, наприклад, у населений пункт Соломоново, і буде залишати межі міста, то під час руху прикордонники можуть її зупинити і перевірити наявність такого дозволу", — пояснюють у ДПСУ.

Право на в'їзд, перебування і пропуск у прикордонну смугу без дозволу має наступна категорія людей:

  • особи, які в'їжджають у прикордонну смугу з метою перетину держкордону в пунктах пропуску через державний кордон;
  • водії вантажних автомобілів та їх супроводжуючі особи, як в'їжджають у прикордонну смугу з метою здійснення мультимодального перевезення;
  • особи, рух яких починається та закінчується за межами прикордонної смуги, що рухаються автомобільним транспортом автомобільними дорогами загального користування державного значення, залізничним транспортом залізничними шляхами сполучення, частина яких проходить по ділянках місцевості, де встановлено прикордонну смугу, без виконання зупинок, виходу на залізничних станціях у прикордонній смузі;
  • інші особи згідно з визначеним переліком.

Читайте також: "Не є проблемою": у ЗСУ звернулися до чоловіків, які живуть не за місцем прописки 

Що потрібно для оформлення дозволу і як це зробити?

Заяву на оформлення такого документа, як інформують у Закарпатській ОВА, можна зареєструвати в режимі онлайн на порталі "Допомога Закарпаття".

"Заява надійде до прикордонного загону, який ви вказали під час заповнення онлайн-форми. Протягом 10 днів ваше звернення опрацьовуватиме орган ДПСУ", — йдеться у повідомленні.

До зони відповідальності Чопського загону входять населені пункти Ужгородського району, а до Мукачівського загону — Берегівського, Хустського, Тячівського та Рахівського районів. Який населений пункт відноситься до 5-кілометрової прикордонної смуги, можна дізнатися на онлайн-мапі цього порталу.

Місцевим жителям, що проживають у населених пунктах у межах прикордонної смуги, дозволи нададуть безстроково.

Читайте також: В Україні продовжили термін бронювання однієї категорії працівників 

У соцмережах незадоволені

Нові стандарти й вимоги, певна річ, не обходяться і без певних проблем. Як відомо із першого травня цьогоріч закарпатцям уже почали видавати у прикордонних загонах спецдозволи на право знаходження та проживання у межах прикордонної смуги.

За інформацією голови РДА, його мають отримати жителі Ужгородського району, які проживають, в'їжджають, ведуть певні роботи або пересуваються на території у межах п'яти кілометрів від лінії кордону.

До цієї зони відносяться наступні населені пункти: Ужок, Волосянка, Верховина Бистра, Лубня, Загорб, Стужиця, Домашин, Сіль, Княгиня, Стричава, Забрідь, В. Березний, М. Березний, Завосино, Новоселиця, Камʼяниця, Гута, Невицьке, Оноківці, Ужгород, Сторожниця, Тарнівці, Ботфалва, Шишлівці, Батфа, Палло, Галоч, Паладь-Комарівці, Малі Селменці, Сюрте, Тийглаш, Соломоново, Чоп, Тисаашвань, Червоне, Тисауйфалу, Есень, Саловка, Петрівка. Однак самі населені пункти не входять до прикордонної смуги, навіть якщо вони розташовані в межах п’ятикілометрової зони. Тому для поїздки туди дозвіл не потрібен.

Для отримання дозволу, який видається на рік, необхідно подати копії паспортних даних та заяву, у якій вказати, для чого потрібен документ. Звернення щодо отримання дозволу можна подавати як у письмовій, так і в електронній формі. Його видаватимуть впродовж десяти робочих днів після подачі документів. 

Питання необхідності дозволів, процедура їх оформлення й строки отримання документу, викликають в мережі Фейсбук ряд актуальних дискусій. Багато хто не розуміє, кому, врешті, потрібно робити цей дозвіл та просять юристів, щоб їм роз'яснили "простою мовою" що і до чого.


Також в одній із місцевих спільнот люди обурені з приводу того, що в прикордонному загоні міста Чоп  затримують процедуру з оформленням й видачею спецдозволів місцевим жителям. Свою проблему із цього приводу висловив мешканець Великого Березного. Чоловік відзначає, що уже більше десяти днів минуло із часу поданої ним заяви на отримання дозволу на проживання із сім'єю на території міста, яке розташоване в межах прикордонної смуги.

Свої невдоволення висловлюють в коментарях чимало людей. Вони пишуть, мовляв таких випадків уже чимало й проблема носить системний характер. 

Читайте також: Великодній тиждень без електроенергії: закарпатцям готують відключення світла від ранку й майже до вечора 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber