1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Можуть втратити пільги та роботу: що потрібно знати українцям у Польщі

99

Польща та Литва заявили про готовність допомогти українській владі повернути до країни чоловіків, які підлягають військовому заклику після того, як цього тижня Київ оголосив про зупинення консульських послуг для таких чоловіків, які зараз перебувають за кордоном.

Можуть втратити пільги та роботу: що потрібно знати українцям у Польщі

Одним із наслідків для українців у Польщі може стати обмеження доступу до 80% пільг, адже для цього обов'язково мати дійсний закордонний паспорт, їсть The Guardian, пише Хвиля.

У середу, 24 квітня, Міністерство закордонних справ України оголосило, що припиняє консульські послуги для чоловіків, які підлягають призову та проживають за кордоном. Українці у диппредставництвах у Польщі влаштували гнівні протести.

При цьому глава МЗС Дмитро Кулеба у коментарі Guardian заявив, що українцям за кордоном неприйнятно "сидіти у ресторанах", поки інші воюють за свою країну. Тому зупинення консульських послуг він оцінює як крок до відновлення справедливості.

Вважається, що тисячі чоловіків незаконно перетнули західні кордони України з початку війни, іноді сплачуючи хабарі, щоб перетнути кордон. У Європі також є багато українських чоловіків із охоплених війною східних районів країни, які покинули свої будинки через Росію на початку вторгнення, оскільки це був єдиний вихід.

Тадеуш Колодзей, юрист польської неурядової організації Ocalenie Foundation, заявив, що не існує механізму, за допомогою якого польська влада могла б депортувати українських чоловіків в Україну, і наразі немає планів оголосити їхню присутність у країні незаконною.

При цьому парламент Польщі вже наступного тижня розгляне нові правила для українців, які передбачають наявність дійсного закордонного паспорта для отримання доступу до більшості пільг для біженців.

"Проект тексту, який ми бачили, скоротить близько 80% допомоги для людей без паспортів", - сказав він.

Читайте також: У Польщі зробили нову заяву щодо військовозобов'язаних українців: що потрібно знати 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber