1. Новини Закарпаття
  2. >

ТЦК не зможуть прийняти усіх, доведеться сплачувати штрафи: новий закон загнав у безвихідь 7,9 мільйонів українців, які не встигли оновити свої дані

26.04.2024 13:48 Суспільство ВАЖЛИВО

Чоловіки “штурмують“ ТЦК після ухвалення закону про мобілізацію.

Чоловіки “штурмують“ ТЦК після ухвалення закону про мобілізацію.

В Україні ухвалено новий закон про мобілізацію, який зобов'язує усіх військовозобов'язаних чоловіків актуалізувати свої дані в ТЦК. Закон відводить на це два місяці. Далі – будуть введені в дію жорсткі каральні заходи. Однак за відведений законом строк ТЦК не зможуть усіх прийняти.

Відповідні підрахунки провели журналісти одного з вітчизняних видань.

Новий закон про мобілізацію набуде чинності із середини травня. Після того у чоловіків буде 60 днів, щоб встигнути актуалізувати свої військово-облікові дані. Однак журналісти підрахували, що навіть за умови повного завантаження ТЦК, лише частина військовозобов'язаних чоловіків встигне оновити свої дані.

Відповідно до нового закону актуалізувати свої дані мають усі військовозобов'язані чоловіки віком від 18 до 60 років. Видання нарахувало таких 7,9 мільйона. У це число не ввійшли ті, що зараз служать у ЗСУ, а також чоловіки, які знаходяться за кордоном, і засуджені.

Оновити свої дані, відповідно до нового закону, можна не лише в ТЦК, але й у ЦНАПах та через електронний кабінет військовозобов'язаного. Проте наразі працює лише один спосіб – через ТЦК.

В Україні функціонує 178 ТЦК. Тобто в середньому за відведені два місяці кожен із них має переглянути облікові дані понад 44 тисяч осіб. Навіть за умови, що вони працюватимуть в режимі 24/7, ТЦК мають щодня приймати близько 740 людей, тобто по 31 особі на годину.  А якщо врахувати, що майже всім чоловікам доведеться з'явитись у ТЦК двічі (отримати повістку на проходження ВЛК, а згодом принести її висновок), то доведеться приймати по 60 осіб на годину. І так – цілодобово і без вихідних.

Зважаючи на те, що люди вже пишуть у соцмережах, реальна пропускна здатність цих установ значно менша – майже на порядок.

Таким чином, дотриматися відведеної законом норми у 60 діб буде неможливо. А отже, депутатам доведеться або вносити зміни у закон, або у влади з'явиться нагода трохи поповнити бюджет за рахунок масових штрафів.

Читайте також: Депортація українців не фейк: Польща зробила скандальну заяву і готова переходити до дій

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська