1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

РФ готується до першої світової кібервійни: начальник Департаменту кібербезпеки СБУ розповів про новий рівень загрози

210

Кібервійна з Росією продовжує набирати обертів. За останні два роки кількість кібератак перевищила 4 тисячі, що в п’ять разів більше, ніж у 2020 році. Ці атаки мають різний характер: від великих ударів по цивільній інфраструктурі, як це сталося з «Київстаром», до постійних спроб проникнення в системи зв’язку Міноборони та іншу критичну інфраструктуру країни.

РФ готується до першої світової кібервійни: начальник Департаменту кібербезпеки СБУ розповів про новий рівень загрози

Про це він розповів в інтерв’ю Укрінформу.

РОСІЯ ГОТУЄТЬСЯ ДО ПЕРШОЇ СВІТОВОЇ КІБЕРВІЙНИ

- Пане Ілле, в одному зі своїх інтерв’ю ви сказали, що у нас триває перша кібервійна. У такому разі – хто у ній союзники, а хто противники? Звісно, окрім Росії, тут все й так зрозуміло…

- Союзники – це наші міжнародні партнери, які підтримують Україну. Основними партнерами є США і Велика Британія. Але є й інші держави з серйозною експертизою у кібернапрямку, наприклад, Нідерланди. Також активно співпрацюємо з країнами Балтії й зі Швецією.

Щодо Росії, то на сьогодні на її боці жодної спецслужби, окрім білоруської, немає. У білорусів є хакерське угруповання «Ghostwriter», яке ми неодноразово фіксували. Але і вони – це не більше одного відсотка від усієї кількості атак. Ми неодноразово їх відбивали і розуміємо, яку інфраструктуру вони використовують.

Наприкінці 2022 року спецслужби Білорусі направляли своїх хакерів на стажування в Росію. У них були спільні навчання, тренування, але вага білорусів у кібервійні незначна.

- Пане Ілле, яка взагалі картина по кібератаках росіян?

- Кібервійна набирає обертів. Я нагадаю, що у 2015-2016 роках у нас були перші деструктивні атаки по об’єктах енергетики. Потім був вірус NotPetya, тривали постійні DDoS-атаки, були спроби проникнень. СБУ все це відбивала і постійно аналізувала.

Росія довго створювала свій кібернаступальний потенціал і почала його проявляти уже після повномасштабного вторгнення.Наприклад, у 2020-му році ми заблокували 800 кібератак, у 2021-му – 1400, а після початку повномасштабної війни – їх стало вже по 4500 щороку.

Проте іноді важлива не кількість, а якість, і противник працює над цим.

Та СБУ зупинила багато небезпечних спроб проникнути в системи зв’язку наших Збройних Сил і Міністерства оборони.

Ті самі групи, які працювали по «Київстару», намагалися отримати розвідувальну інформацію і знищити наші військові системи. Але ми не дали цього зробити.

Читайте також: Чого боїться угорське населення та чи покращуються українсько-угорські взаємини: відомий експерт дав чіткі відповіді 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber