1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Багато із побачених істот, будуть новими для науки видами": “свинок "Барбі” виявили у Тихому океані

225

Вчені, які додатково досліджували біорізноманіття цього регіону, випадково зафіксували на відео та фото види глибоководних істот, які, можливо, ще не були відомі науці.

"Багато із побачених істот, будуть новими для науки видами":  “свинок "Барбі” виявили у Тихому океані

Незвичні морські істоти стали об’єктом уваги науковців під час експедиції до зони Кларіон-Кліппертон у Тихому океані, пише Успіх in UA.

Приблизно 71% поверхні Землі покрито водою. Це річки, озера, моря та океани. Лише уявіть, з них досліджено людиною лише 5%! Тому кожне занурення науковців на глибину, може супроводжуватися черговим приголомшуючим відкриттям. Так сталося і з командою вчених під керівництвом доктора Адріана Гловера з Лондонського музею природної історії.

Експедиція до Кларіон-Кліппертон мала на меті дослідити біологічну різноманітність цієї області. Там знаходиться величезна кількість «морської картоплі», яка містить дорогоцінні метали, необхідні для зеленої революції. Однак, цей регіон маловивчений і завданням вчених було краще його обстежити. Під час свого занурення вони помітили дуже дивних на вигляд істот. Наприклад, одними із найнезвичніших були: щурохвоста риба (Rattail fish), рожеві морські «свинки Барбі» (Barbie pig), морські поросята (Sea Pig) та інші.


«Ми можемо припустити, що багато із побачених істот, будуть новими для науки видами», – зауважив морський біолог Реген Дреннан з лондонського NHM.

Дослідження проводилися на глибині 4000-5000 метрів під поверхнею центральної частини Тихого океану в рамках проекту SMARTEX.

Цікаво те, що щурохвоста риба (Rattail fish) – одна із небагатьох хребетних, які можуть виживати на великих глибинах, а чудернацьке прізвисько яскраво-рожевої «свинки Барбі» (Barbie pig) придумала аспірантка Саутгемптона Бетані Флемінг після того, як команда подивилася фільм у літаку до Коста-Ріки.

Усі зібрані екземпляри тварин були передані до музею для подальшого вивчення та ідентифікації.

Читайте також: Таємниця захована під шаром піску: археологи виявили рідкісну знахідку

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber