1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Підводний флот на Закарпатській Тисі": мережу Фейсбук "розривають емоції" щодо річкового порту у регіоні

10374
Суспільство Закарпаття

Уже незабаром на Закарпатті може з'явитись унікальний річковий порт.

"Підводний флот на Закарпатській Тисі": мережу Фейсбук "розривають емоції" щодо річкового порту у регіоні

  Новітній і наразі єдиний в регіоні об'єкт планують звести на березі Тиси.

  Водойма є однією з найбільш повноводних річок регіону й відома своїм норовом у період потужних злив. Саме через небезпечний маршрут обирають доволі часто контрабандисти й охочі нелегально перетнути кордон. А ще річка Тиса є найбільшою лівою притокою Дунаю. Вона бере початок у верхів’ях українських Карпат і тече Угорщиною, Словаччиною, Сербією та Румунією. Тож розміщення порту саме на Тисі у подальшому є цілком вдалим рішенням з точки реалізації даного проекту.

  Відомо, що річковий порт з мультимодальним терміналом на Тисі стане першим подібним об’єктом на території Закарпатської області.

  З відповідним запитом щодо виділення земельної ділянки для такого об'єкта до Закарпатської ОВА звернулося ДП «Адміністрація річкових портів», інформують у Закарпатській ОДА.

  Мультимодальні термінали використовуються для розвантаження чи зберігання вантажів і можуть розміщуватися на території залізничних станцій, аеропортів, морських та річкових портів. Ідеться про те, що завдяки новоутвореному порту можна буде організувати міжнародні перевезення Тисою із виходом до більших судноплавних річок.

- Річковий порт та мультимодальний термінал стануть першими об’єктами такого типу в межах Закарпаття. Його важливість для міжнародних перевезень для країни і нашого краю зокрема важко переоцінити, – відзначає перший заступник голови Закарпатської ОВА.

  Наразі фахівцями здійснюється детальний аналіз документальної бази проєкту. Зауважмо, що на сьогодні в Україні річкові й морські порти зосереджені на території Одещини. Це так звані порти Великої Одеси та дунайські порти. Водночас, у результаті військових дій, окупацію Миколаївщини, Херсонщини та Криму, не працюють на економіку держави.

  Проєкт з будівництва такої споруди на Закарпатті викликає різні емоції в жителів. На їх думку, в період війни було б краще насамперед зосередити увагу на допомозі українським військовим, аніж будувати подібні об'єкти у регіоні. Тим паче, не відомо, скільки часу буде будуватись річковий порт на Закарпатті й чи розпочаті роботи не затягнуться на довго, або ж проєкт матиме дійсно таку успішність, про яку відзначають.

  До слова, чимало об'єктів на Закарпатті в процесі реалізації "застигли" на початкових етапах робіт. Варто згадати, насамперед, "нескінченну" реконструкцію Площі Петефі в Ужгороді.

Що пишуть закарпатці в мережі Фейсбук з цього приводу читайте в коментарях.


Читайте також: Смертельна прогулянка до кар'єру: підлітки зірвалися зі скелі та впали у воду (ФОТО)


Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber