1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Аномальні змії прокидаються від сплячки: ТОП реальних історій найнезвичніших і шокуючих "зміїних візитів" у людські домівки (ФОТО, ВІДЕО)

692

Вони залазять через вікна і двері, ховаються у електроприладах, газових плитах, пральних машинках, застрягають у раковині та унітазі, повзають дитячими кімнатами, гаражами та під'їздами.

Аномальні змії прокидаються від сплячки: ТОП реальних історій найнезвичніших і шокуючих "зміїних візитів" у людські домівки (ФОТО, ВІДЕО)

Змії несправедливо оточені безліччю різних міфів. Тому сьогодні ми хочемо розвінчати деякі з них.

Всі змії отруйні

Справді, є багато видів отруйних змій. Через це люди звикли боятися змій, вважати їх небезпечними та тікати від них під час зустрічі. Однак далеко не всі змії становлять небезпеку для людини. Сьогодні дослідникам змій відомо близько двох із половиною тисяч видів. І з усіх них лише близько 400 видів змій отруйні. При цьому в Європі лише 11 видів отруйних змій. У Південній Америці 72 види отруйних змій. Інші види небезпечних змій зустрічаються на інших континентах.

Змії завжди агресивні та атакують без причини

Черговий міф про небезпеку змій пов'язаний з тим, що, побачивши людину, вони хочуть захиститися. І тому шиплять, гойдаються з боку в бік або роблять загрозливі рухи. Для нас це виглядає агресивно і здається, що гадюка готова атакувати. Але ж це міф. Змія, як правило, нападає тільки з метою самозахисту. Якщо ви зустріли змію і вона поводиться подібним чином – повільно відійдіть від неї, і тоді вона уповзе.

Змії можуть відкусити свою голову та продовжувати жити?

Жодна жива істота не може жити без голови та змія - це не виняток. Це ще один міф про змій. Якщо змія буде без голови, порушуються всі життєво важливі системи організму, та вона, як і будь-яка інша тварина, помре.

Змії вбивають свою жертву, приголомшуючи її своїм голосом

Більшість змій взагалі не мають голосових зв'язок і тому не можуть видавати гучних звуків для оглушення здобичі. Цей міф швидше пов'язаний із різними фантастичними творами, де героями виступали змії та василіски, та не має підтвердження у реальному житті. Також підставою для цього міфу стало те, що гризуни та дрібні тварини злякавшись, як заворожені дивляться на змію, а та розкриває рота перед атакою. І це виглядає так, ніби вона впливає на свою здобич.

Змії сліпі та покладаються лише на нюх

Змій точно не можна назвати сліпими. Насправді вони мають два види зору, денний і нічний. Денний зір дозволяє чітко розпізнавати навколишнє середовище та реагує на рух, а нічний більше орієнтований на тепло, що випромінюється тілом. Тому навіть уночі змія безпомилково знаходить свою здобич.

Змії завжди вбивають своїх господарів

Як ми вже написали вище, далеко не всі змії небезпечні. Якщо поселити вдома неотруйну змію і правильно доглядати за нею і ставитися до неї з любов'ю і повагою, то вона не представлятиме для вас небезпеки. Напасти змія може з метою самозахисту.

Усі змії душать свою здобич перед тим, як з'їсти її

Цей міф про змій також багато в чому викликаний кінематографом. Насправді змії не завжди душать здобич. Методи полювання змії залежать від її виду і від того, чи отруйна вона. Змії дуже терплячі та найчастіше вони вичікують у засідці, поки їхня жертва не наблизиться на достатню відстань. Після чого вони різко кидаються на неї та кусають. Отрута поширюється по тілу жертви після укусу і вона не чинить опір атаці змії. Якщо ж змія не отруйна, вона душить здобич. Щоправда, теж у різний спосіб. Наприклад, удави та пітони обвиваються кільцями навколо жертви та душать. А полоз притискає здобич до землі. Також змія може одразу цілком проковтнути жертву, доки вона ще жива.

Змії завжди змінюють свою шкіру

У всіх живих істот оновлюється шкіра. І змії не виняток. Чим доросліша змія, тим рідше вона линяє. Якщо молоді особини можуть линяти кожні 3-4 тижні, то дорослі від 4 до 1 разу на рік. У складних умовах, наприклад, при недостатній вологості, або якщо змія хворіє, вона може линяти не повністю, а тільки на деяких ділянках тіла. Це природний процес для всіх земноводних і плазунів, якого не варто боятися і сприймати як щось надприродне та моторошне.

Усі змії слизькі та є джерелом хвороб

Змії відносяться до холоднокровних тварин і температура їхнього тіла така ж, як температура навколишнього середовища. Їхня шкіра вкрита лускою, що щільно прилягає один до одного. Вона дуже гладка і практично не має залоз, тому змії можуть здаватися слизькими. Насправді слизом вони не покриті, а мають суху приємну шкіру.

Змії не відіграють жодної ролі в екосистемі та не мають користі для навколишнього середовища

Це також міф про змій. Насправді вони є важливою частиною біологічного ланцюжка. Вони регулюють популяцію дрібних тварин, зокрема гризунів. При цьому самі є їжею для хребетних тварин, наприклад, птахів та хижаків. Велика їхня санітарна роль формуванні тієї чи іншої біосфери. Змії приносять велику користь людині, по-перше, охороняючи сільське господарство від надмірної кількості гризунів і шкідників, а по-друге, їх отрута використовується в медичних цілях.

Висновки

Можна підсумувати, що довкола змій є безліч міфів. Люди не до кінця розуміють цих величних істот, а все невідоме викликає у нас страх. Однак не варто боятися всіх змій. Серед них не всі особини небезпечні та тим паче рідко яка зі змій перша нападе на людину просто так. Тому не довіряйте всім вигадкам та міфам про змій, які ви чуєте. Придивіться до них, можливо, саме серед змій ви знайдете собі ідеального вихованця, якого полюбите всім серцем і не зможете відірвати від нього погляд!

Змії – це дивовижні істоти, які мають безліч унікальних здібностей. Вони можуть виконати безліч вражаючих дій. Зупинимося ближче на деяких із них.

По перше, змії мають дивовижну здатність повзати по різних поверхнях. Вони можуть пересуватися землею, піском і навіть деревами. За допомогою потужних м'язів та спеціальних лусок, змії можуть підкорювати найскладніші перешкоди.

По-друге, змії – Справжні майстри маскування. Вони здатні зникати серед рослинності та навколишнього середовища. Їхня шкіра може мати різні забарвлення, щоб зливатися з навколишнім середовищем або, навпаки, привертати увагу. Завдяки такому маскуванню змії можуть полювати і залишитися непоміченими протягом тривалого часу.

Зрештою, змії володіють унікальним способом полювання та захисту – отруйними укусами. Багато видів змій використовують свою отруйність, щоб паралізувати та вбити свою видобуток. Завдяки гостро розвиненому почуттю нюху та точної реакції на рух, змії можуть атакувати свою жертву з високою точністю. Це робить їх одними з найефективніших мисливців у тваринному світі.

Таким чином, змії – це дивовижні створіння, які мають багато унікальних здібностей. Вони можуть повзати різними поверхнями, зникати серед рослинності і полювати за допомогою своєї отруйності. Це робить їх одними з найцікавіших та захоплюючих істот у тваринному світі.

У чому небезпека змії?

Токсини гадюкових змій впливають на кров, роботу серця та кровообіг, а також викликають тяжку поразку шкіри та м'язів у зоні укусу.. Зміїна отрута надає місцеву та загальну дію на організм людини. Укуси багатьох отруйних змій у принципі смертельні.

Що буде, якщо людину вкусить змія?

Після укусу можуть виявитися симптоми слабкості, апатії, страху. Отрута може спричинити внутрішню кровотечу, ниркову недостатність, сильну алергічну реакцію, загибель тканин навколо місця укусу. Укуси змій можуть призвести до втрати кінцівки або інших необоротних наслідків, аж до фатальних.

Чому змії лізуть у хату що робити?

– Це нормальна для весни дія. Усі розмножуються, починають розповзатися. Щодо фактів, коли змії заповзають у будинки людей — проста цікавість тварини. Інше питання, коли вони влаштовуються в підвалах і сараях – шукають тепле і вологе місце для проживання, – пояснила експерт.

Курйозні випадки

В Австралії жінка виявила смертоносну змію у спальній своєї 7-річної доньки й негайно викликала на допомогу фахівців. Детальніше про цей інцидент написано на сторінці Sunshine Coast Snake Catchers 24/7 у Facebook.

Мисливець за зміями негайно прибув до будинку й побачив чорну рептилію з червонуватим черевцем, яка повзала дитячою кімнатою. На опублікованому відео показано, як фахівець знаходить плазуна в порожній сумці для ляльок в кутку приміщення, за ліжком. Змію відвезли у віддалену місцевість та випустили на волю.

У Дніпрі змія заповзла у приватний будинок та сховалася на кухні. Плазун, ймовірно, планував зимувати у тумбі, проте його знайшли. Люди, які неабияк злякалися, вони викликали рятувальників.

"По прибуттю до місця події фахівці ДСНС перевірили приміщення кухні та виявили плазуна, довжиною орієнтовно 1 метр, у меблевому ящику. За допомогою спеціального інструменту рятувальники відловили холоднокровну тварину та випустили на волю за межами міста", - розповіли у прес-службі ГУ ДСНС.

У селі Сурсько-Михайлівка, що на Дніпропетровщині, змія залізла на територію дачного будинку. Плазун випав просто з вхідних дверей. 

"Може з другого поверху виповзла, може з дерева поруч... Почули, як щось впало, обернулись, а це змійка", – йдеться в повідомленні. 

На Прикарпатті на території приватного господарства мешканці у гаражі побачили гадюку. 

О 14:17 на вулицю Новобудов приїхали надвірнянські рятувальники. Вони допомогли зловити гадюку. Після цього плазуна випустили у лісі.

У Києві виявили змію, яка залізла до пральної машинки в одній із квартир на проспекті Бажана. Мешканці викликали на допомогу представників Служби порятунку тварин.

Для того, щоб деблокувати змію, співробітникам служби порятунку довелось частково розбирати пральну машинку, але змію було порятовано. Зараз вона перебуває у безпечному місці.

У Київському зоопарку кажуть, що це маїсова змія. Популярна в приватних колекціях любителів рептилій.

"Це маїсовий полоз. Судячи з фото, вона ще дуже молода - максимум пів року. Скоріше за все, полоз втік з квартири по сусідству і заповз в інше помешкання. Вони люблять теплі місця. Цей вибрав пральну машинку. Це звичайна змія, вона неотруйна. Харчується невеличкими гризунами. Таких змій часто тримають в домашніх умовах", - розповіли в Київському зоопарку. 

На Рівненщині до квартири у п'ятиповерхівці заліз вуж. Мешканці оселі викликали рятувальників.

В ході пошукових дій з'ясувалося, що вуж заліз всередину газової плити.

Працівники ДСНС спіймали плазуна. До надання допомоги було залучено троє рятувальників.

У Києві змія (маїсовий полоз) втекла з погано закритого тераріуму у квартирі, а потім злізла по дереву з висоти четвертого поверху. Покинувши будинок, вона проповзла по вулиці велику відстань і залізла в автомобіль таксі "Bolt". Вона виявилася в щілині між бензобаком і днищем машини.

Про це розповіла команда порятунку тварин Kyiv Animal Rescue Group на своїй сторінці в Facebook.

Щоб дістати змію з машини, рятувальникам довелося розбирати машину, а саме знімати бензобак. Після того як його зняли, змію успішно дістали і віддали назад господарям.

В Ужгороді в один із приватних будинків теж заповзла велетенська змія.

"Зміюка була більше метра довжиною. Візерунок - дуже схожий на той, що в гадюки, але, як виявилося, це річковий вуж", - зазначає мешканка Північної вулиці.

Вужа відпустили у ліс.

Один із місцевих жителів у Росії знайшов плазуна у своїй ванній кімнаті. Відзначимо, що спершу ЗМІ вказували, що інцидент трапився у Рівному, але це виявилось фейком. Відповідне відео зі змією у будинку оприлюднили у мережі. На ньому видно, що плазун застряг у системі зливу води.
На ролику можна побачити, що змія, яка застрягла в отворі сітки-клапана, не може вибратися звідти. Господар будинку відкрутив гвинт, аби дістати плазуна.

Трагічний випадок у Миколаєві - змія залізла на балкон квартири на першому поверсі будинку, аби з'їсти папугу в клітці. Про це повідомило Головне управління ДСНС України в Миколаївській області.

Рятувальники, яких викликала господарка помешкання, спіймали змію та передали до міського зоопарку.

Втім, папугу їм врятувати вже не вдалося.

У Миколаївському зоопарку розповіли, що знайдена змія - сарматський полоз, який є типовим представником степової фауни регіону. Цей вид не є отруйним, а здобуває їжу, задушивши жертву.

На травень-вересень саме припада період найбільшої активності змій, зазначають в ДСНС.

Ще один шокуючий випадок - жінка випадково знайшла у своєму будинку аномальну двоголову змію. Шанс зустріти подібну рептилію – один до 100 тисяч. Американка Джині Вілсон з міста Тейлорсвілл (США) біля журнального столика у себе вдома знайшла незвичного сірого полоза. У 30-сантиметрової аномальної рептилії було дві голови. Про це повідомляє сайт телеканалу Action News Jax.

Джині Вілсон не розгубилася і відразу ж зателефонувала своєму зятю і попросила його приїхати. Разом вони вирішили віддати рідкісного плазуна до наукового центру міста Катба.

  • Які ознаки допомагають визначити отруйну змію?

    Отруйні змії часто мають яскраве забарвлення. У отруйних змій трикутна голова і зіниці більш вузькі та витягнуті, ніж у вужів і полози. Також небезпечні змії мають ямки біля очей та ніздрів. Це “датчики”, які допомагають їм відчувати тепло своєї жертви.

  • Чи можуть змії передавати інфекції та хвороби?

    Можуть, проте це скоріше виняток, ніж правило. Через те, що змії харчуються комахами та гризунами, вони можуть переносити ті ж хвороби, переносниками яких є їхня здобич.

  • Як змії пристосовуються до різних видів здобичі?

    Тип полювання змії залежить від її виду і від того, чи отруйна вона. Якщо змія не отруйна, то вона душитиме свою жертву або ж заковтне її цілком, поки та ще жива.

  • Як відбувається линяння у змій?

    У більшості змій линяння починається з голови. Змінюється весь покрив тіла поступово і навіть зберігається цілком. Чим молодша змія, тим частіше вона линяє. Якщо змія мешкає в несприятливих собі умовах або вона хвора, то линяння відбувається частково, на певних ділянках тіла.

     

    Читайте також: Сільські школи в Україні закриють: що буде з дітьми та коли розпочнеться болючий процес?

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber