1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Соцмережі "киплять", про це всі чули, але ніхто не бачив: Закарпатський ОТЦК та СП розвіяв популярний міф

20411
Суспільство Закарпаття

Реформа в Міністерстві оборони, електронний реєстр військовозобов’язаних та новий закон про мобілізацію породжують багато хвилювання в суспільстві.

Соцмережі "киплять", про це всі чули, але ніхто не бачив: Закарпатський ОТЦК та СП розвіяв популярний міф

Однак, варто віддати належне, більшість процесів у сфері діяльності Міноборони стали відкритішими та зрозумілішими для людей. Попереду - більша цифровізація, проте і більше викликів, пов’язаних із необхідністю замінювати військових із передової.

Зокрема, в цьому значна роль покладена на територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, які, реформувавшись із військових комісаріатів, стали фактично сервісними центрами, спрямованими як на поповнення військових підрозділів, так і на підтримку військовослужбовців та ветеранів.

Проте в частини суспільства так і залишилась пряма асоціація ТЦК виключно з мобілізацією, що породило велику кількість міфів. Вони, своєю чергою, щедро підживлюються тими, хто бажає цієї мобілізації уникнути, та російськими спецслужбами, які використовують антимобілізаційні наративи й відео, щоб посилювати напругу у суспільстві.

Крок за кроком продовжуємо розвіювати міфи.

Міф №1 Повістка в ТЦК — дорога на «нуль»

Повістка, видана Територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, – це передусім виклик до ТЦК для уточнення даних про людину. Її основна мета полягає в тому, щоб люди прийшли й оновили свою особисту інформацію.

Доволі розповсюджена претензія до працівників ТЦК, яка трапляється у соцмережах, — що повістки вручають чоловікам з інвалідністю. Однак якщо чоловік отримав інвалідність після приписки до призовної дільниці або взагалі не стоїть на обліку в ТЦК, то там про його інвалідність знати не можуть.

Такі випадки регламентуються Постановою міністра оборони №1487 від 30 грудня 2022 року, де і вказано, що у разі зміни персональних даних (наприклад, шлюб, зміна стану здоров’я, народження дитини тощо) військовозобов’язані чоловіки мають протягом 7 днів повідомити про це ТЦК. Тобто якби чоловіки вчасно звертались до ТЦК, таких випадків було б суттєво менше. До речі, військовий облік ведеться також у місцевих радах, ЦНАПах та на підприємствах, де чоловіки працюють, тобто інформацію потрібно подавати й туди.

Великий шматок роботи ТЦК займає надання відстрочок від мобілізації для тих, хто має відповідні документальні підстави. Тому тут постійно нагадують чоловікам приходити та отримувати таку відстрочку, щоб спростити ведення обліку для центру комплектування, а собі життя.

Та й навіть після визнання військово-лікарською комісією придатними до військової служби чоловіки не вирушають одразу на фронт. Якщо людина не проходила військову службу раніше, її відправляють до одного з навчальних центрів. Якщо ж досвід служби є, то вона може проходити навчання та злагодження вже у військовій частині, яка зацікавлена у такому фахівці.

Про це інформує Служба звязків з громадськістю Закарпатського ОТЦК та СП.

Читайте також: У Закарпатті запровадили суворі обмеження: Держприкордонслужба розпочала видачу важливих документів

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber