1. Новини Закарпаття
  2. >

Перевірка документів у перехожих: адвокат пояснив, за яких умов працівники ТЦК мають право

17.03.2024 22:21 Суспільство

Адвокат Володимир Крекотень пояснив, чи мають призовники під час воєнного стану та мобілізації показувати документи співробітникам ТЦК.

Адвокат Володимир Крекотень пояснив, чи мають призовники під час воєнного стану та мобілізації показувати документи співробітникам ТЦК.

Про це юрист повідомив в Instagram.

За його словами, навіть поліцейські не завжди уповноважені перевіряти документи.

"Коли підходять поліцейські чи представники ТЦК і просять пред'явити документи, то треба спершу переконатися в тому, чи мають ці особи повноваження та підстави на такі дії. Якщо немає хоча б одного із цих двох пунктів, вимога пред'явити документи є незаконною. А виконувати ми зобов'язані тільки законні вимоги", – пояснив Володимир Крекотень.

Адвокат рекомендує перед пред'явленням власних документів, ознайомитись зі службовим посвідченням поліцейського. А у працівників ТЦК попросити показати наказ коменданта і документ, що підтверджує особу.

"Закон чітко регламентує підстави для перевірки документів під час воєнного стану. І повірте мені, там немає норми, яка б дозволяла це робити тільки на основі бажання дізнатись ваше прізвище і виписати вам повістку", – підсумував юрист.

Читайте також: Мобілізація чоловіків з інвалідністю: кого можуть призвати після переогляду 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:РосійськаУгорськаАнглійська