1. Новини Закарпаття
  2. >

На них активно “полюють” росіяни: скільки коштує український паспорт та як його використовують?

16.03.2024 23:42 Суспільство Актуально

Тож чому росіяни активно полюють за українськими документами? Та скільки готові віддати за такий документ.

Тож чому росіяни активно полюють за українськими документами? Та скільки готові віддати за такий документ.

У росії фіксують великий попит на оформлення підроблених українських документів.

Зокрема, найчастіше йдеться про свідоцтва про народження для дітей.

Продавці підробок обіцяють «документи», з якими росіяни зможуть переїхати до Європейського Союзу та отримати там статус біженця з України. 

Як передає Кореспондент, російські ЗМІ підтвердили популярність підробок українських паспортів.

Зазначаться, що більшість оголошень у мережі - послуги юристів для українських біженців, які з тих чи інших причин втратили паспорт, чи свідоцтво про шлюб, а повернутися за ними на батьківщину не можуть. Проте такими послугами стали користуватися росіяни. 

Продавці обіцяють виготовити документ із оригінальних бланків, внести дані до державних реєстрів України, надати людині ІПН і свідоцтво про народження, яке теж занесено до реєстру РАГСу.

При цьому серію та номер паспорта обіцяють наносити перфораційним принтером, а також додати всі потрібні штампи.

Деякі ж продавці пропонують навіть біометричні паспорти, з яким можна вільно подорожувати. 

Також однією з популярних послуг є продаж бланка внутрішнього паспорта України, «абсолютно чистого» та «з оригінальними водяними знаками».

Ціна без заповнення становить 2,5 тисячі доларів.

Якщо потрібне заповнення документа, то це коштуватиме 3-9 тисяч доларів. 

Журналісти також знайшли «чесного» продавця, який зізнався, що біометричний паспорт неможливо підробити.

Однак він пообіцяв, що можливо підробити свідоцтво про народження чи звичайни  український закордонний паспорт лише за 350 євро та 2 тисячі євро відповідно.

Перетин кордону

Відгуками про вдалий перетин кордону з фальшивими документами особливо не діляться ні продавці, ні покупці. Але в одному з емігрантських чатів журналісти таки знайшли «щасливу власницю» підробленого українського паспорта Ксенію, нині вона мешкає у Латвії.

Продавця підроблених документів Ксенія знайшла через знайомих. Каже, що на «байки про оформлення біометричного паспорта не повелася», тому вирішила вчинити по-хитрому: купила звичайний закордонний паспорт та свідоцтво.

«Документи» їй надіслали поштою за два тижні, за них, вважаючи доставку, вона заплатила 2,5 тисяч доларів.

Перебиралася із потоком українських біженців. Сказала, що паспорт втратила у дорозі. Розмова з прикордонниками була найстрашнішою. Але нічого, перевірили, пропустили, – розповіла вона.

Водночас юристи стверджують, що біометричні українські паспорти підробити неможливо – росіяни лише навчилися вклеювати та ламінувати фотографії, ставити потрібні печатки, але з біометрією не впорається навіть досвідчений шахрай.

Інше питання в тому, що в потоці біженців перетнути кордон без документів цілком можливо, особливо якщо на руках є хоч щось.

Цим і користуються росіяни при перетині кордону з країнами Євросоюзу: стверджують, що паспорт було втрачено, натомість є свідоцтво та небіометричний закордонний український паспорт, підробити які вже значно легше.

Читайте також: Схеми ухилення від мобілізації: юристка прокоментувала законність “шлюбів” та “всиновлення” 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Цей матеріал також доступний на таких мовах:РосійськаУгорськаАнглійська