1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Україна
  4. >
  5. Львів

"Бог подарував другий шанс": історія військового, якого "витягнули з того світу" (ФОТО)

16.03.2024 11:11 Актуально

Був у стані клінічної смерті, але лікарі реанімували захисника.

Львові пройшли понад 5 тисяч українців.  А за останній рік  у майстерні протезування Національного реабілітаційного центру "Незламні" виготовили 215 протезів. Один із таких протезів отримав український захисник з Києва Олесь Скоченко.

Історія реабілітації українського захисника

"Коли повернувся в Україну, перше, що зробив — пішов до військкомату. Спочатку були блокпости, потім місяць навчання на полігоні, а далі поїхав в Соледар через Бахмут. Далі — на Куп'янськ", — розповідає Олесь.

Олесь Скоченко під час реабілітації. Фото: Новини.LIVE

Олесь Скоченко з реабілітологом. Фото: Новини.LIVE


"Під Куп'янськом недовго пробув, на другому виході, буквально на другий день, отримав травму. Через різні нюанси евакуація затягнулась, тому воно було десь на межі. Була клінічна смерть, досить довга реанімація, але я з неї таки вийшов", — ділиться спогадами  військовий.

"Можливо, це пафосно звучить, але ніяких страхів нема. Я вже наче відбоявся, що там далі буде, ця невідомість взагалі не лякала. Якщо отак от виходити з такої позиції, що все погано, то потім такі дрібні позитивні моменти, які я тут побачив,  певною мірою  надихають", —  каже Олесь.

"На протезі я ще не відчуваю себе, як  на двох ногах. Чесно кажучи, на милицях поки що себе впевненіше відчуваю. Ми їздили в академію боксу Андрія Котельника, тут, у Львові, й один із хлопців на рингу таке показав, що якби не було видно там штучну кінцівку, то ніхто б не сказав, що щось там не так. Тому я також хотів би так боксувати", — говорить військовий. 

Олесь Скоченко  взалі для реаілітації. Фото: Новини.LIVE

"Я хотів би подорожувати, потім, після війни. Але війна ще не закінчилась і немає чого думати про цивільне життя. Поки що це питання життя і смерті, в тому числі й для мене",  — додає Олесь.