1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Вовчий голод лише наростає: на Закарпатті у кількох селах фіксують нові напади сіроманців

592
Суспільство Новини Перечина

На Перечинщині люди в остраху від нападів хижих істот.

Вовчий голод лише наростає: на Закарпатті у кількох селах фіксують нові напади сіроманців

  Як раніше інформував "Голос Карпат", у населених пунктах району, місцеві жителі б'ють на сполох через візити голодних вовків. За словами людей, сіроманці вчиняють розгром в селах Перечинської ОТГ. Від голодної зграї нічних візитерів страждають домашні улюбленці. Очевидці в один голос твердять, що продовжують знаходити в околицях населених пунктів численні трупи великих собак із відгризеними головами й лапами.

  Такі жорстокі розправи, буцімто зголоднілі й знахабнілі істоти вчиняють у селах Зарічево, Сімерки й Сімер. І хоч більшість людей не вірять, що саме вовки можуть наразі вчиняти подібні звірства поряд з обійстями жителів, усе ж факти залишаються фактами.

  Про істотну проблему із загадковим зникненням чотирилапих повідомляють в коментарях в мережі Фейсбук.

  Також люди пишуть, що їм доводилось бути свідками полювань в селах громади лисиць. Про боротьбу з хижаком розповідає пані Одарка

  За словами мисливців, останнім часом на Перечинщині сіроманців і дійсно побільшало. До війни їх було один-два. Та наразі їх врази більше, відзначає мисливець Юрій Качур. Їх чисельність пов'язана з тим, що за період війни, а це останні два роки, відстріл вовків заборонений, розповідають мисливці. І хоч у межах району побільшало також і іншої живності, на яку зазвичай і полюють вовки, легка здобич в людських обійстях для них наразі - в пріоритеті.

- Минулого тижня ми у своїх угіддях проводили облік диких звірів. Наші мисливці нарахували 13 вовків. До війни їх тут було не більше двох й вони ніколи не спускалися у села", — розповідає Юрій Качур, голова товариства мисливців і рибалок Перечина.
- Всіх звірів у лісах побільшало, каже Юрій Качур.

  Окрім вовків у села постійно навідуються й дикі кабани, олені та лисиці. Не рідко на городах можна помітити косуль, зайців, фазанів. І саме за цими звірами, переконує мисливець, вовки й спускаються на полювання.

"Коли у горах випаде великий сніг, дикі тварини не можуть знайти собі їжу й спускаються нижче, де снігу нема. Вовки йдуть за ними, але опинившись у селі розуміють, що легше зайти у двір і витягнути собаку, кішку або якусь худобу", — додає мисливець.

  Наразі у селах громади назріла потреба в оперативних діях щодо відстрілювання вовків. У громаді написали відповідну заяву до обласної військової адміністрації з метою вжити негайних заходів задля безпеки місцевих жителів.

  Через напади лютих звірів люди бояться виходити навіть на двір, як стемніє. Також бояться і за дітей, коли ті повертаються після уроків додому.

Читайте також: На Закарпатті розпочався Великий піст та підготовка до Пасхи: коли святкуватимуть Великдень 2024 та чому через це стільки суперечок?

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber