1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Перехід на літній час: коли і як українцям треба перевести годинник

195

Перехід на літній та зимний час здійснюють у багатьох країнах.

Перехід на літній час: коли і як українцям треба перевести годинник

Україна готується до щорічного переходу на літній час, який також заплановано у багатьох інших країнах. Це потрібно для того, щоб ефективніше використовувати день, зменшити споживання опалення та електроенергії. Коли і як потрібно перевести стрілки годинника у 2024 році - інформує Today.ua.

В Україні перейдуть на літній час у ніч проти 31 березня. Годинник потрібно перевести о 3.00 – на годину вперед. Отже, жителі нашої країни в останній день першого весняного місяця спатимуть на 60 хвилин менше.

Нагадаємо, що Кабмін ухвалив відповідну постанову у травні 1996 року. Після цього всі українці стали двічі на рік переводити годинник – на годину назад під час переходу на зимовий час і на годину вперед при переході на літній.

На нашій території використовується наступний порядок обчислення часу: час другого часового поясу (за Києвом) зі щорічним переведенням годинникової стрілки в останню неділю березня о 3.00 на годину вперед та в останню неділю жовтня о 4.00 на годину назад.

Верховна Рада неодноразово намагалася внести зміни та відмовитися від переведення годинників. Питання залишається відкритим. Відомо, що дворазове переведення годинника також застосовується приблизно у 70 країнах світу. А ще 135 країн відмовилися від такого заходу або ніколи до нього не вдавалися.

Противники переведення годинників вважають, що стрибки в часі негативно впливають на організм людини. Вони звертають увагу на порушення біоритмів, зниження працездатності громадян, а також погіршення їхнього самопочуття загалом.

Зараз майже всі годинники автоматично переходять на зимовий чи літній час – тому що виробники встановлюють цю функцію у заводських налаштуваннях. Таким чином, якщо телефон, комп'ютер, планшет або інший пристрій підключено до Інтернету, не потрібно буде вручну переводити годинники - час синхронізується самостійно.

Читайте також: 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber